Siyaset Haber Girişi : 21 Mayıs 2017 14:20

Başbakan Yıldırım'dan kongreye damga vuran sözler

Başbakan Yıldırım'dan kongreye damga vuran sözler
Başbakan Binali Yıldırım AK Parti kongresinde önemli açıklamalarda bulunarak "AK Parti'de kongre demek daha da güçlenmek demektir. Bu millete hizmet için varız" dedi.
Erzurumajans-Başbakan Binali Yıldırım AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde partililere hitap etti.

"AK Parti her daim genç kalacak" 

"Özlenen an geldi. Ne mutlu bizlere ki hep yanı başımızda olan bir liderle yol arkadaşlığı yaptık. Meclis başkanları, başbakanlar, bakan arkadaşlar, çok değerli milletvekilleri arkadaşlarım, partimizin bel kemiği mahalle, belde temsilciler, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, siyasete zerafet ve değer katan kadın kollarımızın çok değerli mensupları, kongremize hoş geldiniz. Partimizin enerjisine enerji katan gençlik kollarımızın sevgili başkanları, teşkilatımızın mensupları sizler sayesinde AK Parti her daim genç kalacak dinamik olacak. Sizlere de hoş geldiniz diyorum."

"AK PARTİ'DE KONGRE DEMEK  BU ÜLKEYE HİZMET DEMEKTİR"

"Teşkilatlarımızın her kademesinde görev yapmış, hakkın rahmetine kavuşmuş kardeşlerimizi de rahmetle, minnetle anıyorum. Bizim kongremiz bayramdır ama bu sefer ayrı bir bayram, şölen yaşıyoruz. Bu salonda bugün yalnızca bir kongre yapmıyoruz. Aynı zamanda değişimin lideri ile milletin partisini bir kez daha bir araya getiriyoruz. AK Parti'de kongre demek daha da güçlenmek demektir. Bu ülkeye, millete hizmet demektir."

"BÜTÜN TEŞKİLATIMA SESLENİYORUM"

"Bu birliği oluşturan AK Partililer, değerli yol arkadaşlarım, sağolun, varolun. Mübarek 3 aylar içerisindeyiz. Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldiği Ramazan ayı yaklaştı. Ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Buradan siz kardeşlerimize, bütün teşkilatıma sesleniyorum. Bu ayın bereketinden feyzalarak gece gündüz vatandaşlarımızla hemhal olmanızı istiyorum."  

"BİZİM PARTİMİZDE MAKAM, MEVKİ DERDİ OLMAZ"

"İçeride ve dışarıda güçlü olmanın adalet ve kalkınma ile mümkün olacağına inanırız. Güzel ülkenin güzel insanlarına hizmet etmek bizim borcumuzdur. Bizim partimizde makam, mevki derdi olmaz. Partimiz milletin derdine derman olur. AK Partili olmak, Fatih'ten, Kanuni'den Gazi Mustafa Kemal'e varan tarih geçmişinden ilham almaktır.Biz memleket sevdasıyla yola çıktık, bu sevdayla yolumuza devam ediyoruz. Bizim partimizde makam, mevki derdi olmaz, partimiz milletin derdiyle dertlenir, milletin derdine derman olmaktır. 

Başbakan terörle mücadele yöntemini açıkladı

"FETÖ, bölücü terör örgütü, DAEŞ ve tüm terör örgütleriyle mücadele bizim istiklal ve istikbal mücadelemizdir.Terörle mücadelemizi savunmayla değil tarruzla sürdüreceğiz. Türkiye olmadan masa kurulamaz, siyaset üretilemez, PKK, PYD ve YPG'nin aynı olduğunu tüm dünya biliyor."

"HEDEF 2023"

"Biz büyük bir dava adamının, Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız. Türkiye 2023 hedeflerine kararlılıkla yürüyoruz. AK Parti demek güven ve istikrar demektir. "
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.