Erzurum Haber Girişi : 31 Mayıs 2021 13:07

'Bir kitap bir umut'

'Bir kitap bir umut'
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 'Bir kitap bir umut' sloganıyla kitap bağış kampanyası düzenledi.

ERZURUM AJANS - Kitap bağış kampanyası için bir alışveriş merkezinde tören düzenlendi. Kurulan stantta törene katılan protokol üyeleri kitap bağışladı.

 

 

Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı kitap bağış kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Adalet Bakanlığının Ceza İnfaz Kurumlarında kitap bağışı düzenlenmesi ve hükümlülerin kitap okuma alışkanlığını edinmesi, ayrıca sosyal hayatlarında daha başarılı olmaları açısından “Bir Kitap Bir Umut” kitap bağış kampanyası düzenleniyor. Organize edilen kitap bağış kampanyasında bizler tüm vatandaşlarımızın ceza infaz kurumlarında bulunan kütüphaneleri şenlendirmeleri, ceza evlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerimizin sosyal hayata uyum sağlamaları, kendilerini geliştirmeleri açısından kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmelerini istiyoruz. Bilindiği gibi Ceza İnfaz Kurumlarına giren hükümlü ve tutuklularımız suç işledikleri için kamu düzeninin sağlanması amacıyla cezai tedbirleri, hürriyetin kısıtlanması, ailenin uzaklaştırılmışa gibi tedbirler uygulanıyor. Ceza evlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerimizin ıslahı bizler için çok önemlidir. Onların topluma kazandırılması, topluma daha yararlı birer birey olmaları açısından bizler ceza evlerinde hükümlülerimize çeşitli eğitim tedbirleri de uyguluyoruz. Sosyal danışmanlar aracılığı ile sosyal terapiler verdiriyoruz. Yine iş yurtları aracılığı ile çeşitli iş kollarında faaliyetler düzenliyoruz ki bundan sonra ki hayatlarında yeni bir iş edinmelerini sağlamak için faaliyetler düzenliyoruz. Bundan da gelirler elde ediliyor. Türkiye olarak kitap okuma alışkanlığımız biraz zayıf. Bizlerde bulunan hükümlülerimize kitap okuma, iş becerisinin sağlanması, sosyal etkinlikleri oluşturmalarını da sağlıyoruz. Bizler onların düşünmelerini istiyoruz ki, ben bu eylemi neden yaptım, neden şu an burada bulunuyorum düşünmelerini sağlıyoruz” dedi.

 

 

 


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.