Spor Haber Girişi : 27 Ekim 2015 14:50

Büyükşehir, hayatın ve sporun içinde

Büyükşehir, hayatın ve sporun içinde
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bisiklet tutkunlarından gelen talepler üzerine Yıldızkent-Dadaşkent bağlantı yoluna bisiklet yolu yapacak.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bisiklet tutkunlarından gelen talepler üzerine Yıldızkent-Dadaşkent bağlantı yoluna bisiklet yolu yapacak.
 
Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepleri anında değerlendirerek çözüm odaklı çalışıyor. Özellikle nüfus yoğunluğunun daha çok yaşandığı Palandöken ve Aziziye ilçesindeki spor tutkunlarından gelen talepleri anında işleme koyan Büyükşehir, Yıldızkent-Dadaşkent bağlantı yolunda 'Bisiklet Yolu' yapacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan Bisiklet Yolu, yılsonunda tamamlanacak. 3 bin 500 metre uzunluğunda 2 metre 40 santim genişliğinde çift yönlü olarak yapılacak olan Bisiklet Yolu'nun yapımı için söz konusu alana 8 bin 500 metrekare asfalt yol yapılarak, yol kenarlarına sınır ünitesi olarak 7 bin delinatör kullanılacak. Söz konusu çalışmaya, 800 bisiklet yol amblemi, 1500 ofset yol taraması, 2 bin çift yönlü ok çizgileri, 14 çatılı oturma bankı, 100 metrekare parke kilit taşı, 150 metre bordür kullanılacak. Bu arada Bisiklet Yolu'nun bulunduğu alana 450 huş ağacı ve 7 bin çalı grubunun dikimi de yapılacak.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.