Spor Haber Girişi : 01 Nisan 2015 18:08

Buz hokeyinde göğsümüzü kabarttılar

Buz hokeyinde göğsümüzü kabarttılar
Erzurumlu buz hokeyciler Yeni Zelanda'da tarih yazdı. U18 Yaş Milli Takımı'nda Erzurum Gençlikspor'dan 13 sporcu yer aldı.
Erzurumajans-Yeni Zelanda'da yapılan U18 Yaş Altı Dünya Şampiyonası Grup Maçlarında birinci olarak bir üst kademeye gruba çıkan Buz Hokeyi Milli takımda yer alan Erzurum Gençliksporlu hokeycileri kutlayan GHSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, "Sizler bizim gurur kaynağımız oldunuz" dedi.

Erzurumlu buz hokeyciler Yeni Zelanda'da tarih yazdı. U18 Yaş Milli Takımı'nda Erzurum Gençlikspor'dan 13 sporcu yer aldı. 15-21 Mart 2015 tarihlerinde Dünya Buz Hokeyi Federasyonu tarafından Yeni Zelanda'da yapılan grup eleme maçlarına katılan U18 Yaş Altı Milli takım şampiyon olarak bir üst kademeye gruba yükseldi. Şampiyon olan Milli takımda Erzurum Gençlikspor'dan 13 sporcunun bulunması büyük bir gurur kaynağı oldu. Sporcuları ve Antrenör İkram Çintimar'ı kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, U18 Yaş Türk Milli takımını başarıdan dolayı kutlarken, Erzurumlu 13 sporcunun takımda yer almasının gurununu yaşadıklarını söyledi. Taşkesenligil, "Sizler bizim için birer gurur vesilesi oldunuz. Hepinizi büyük başarıdan dolayı kutluyorum" dedi.

BUZ SALONLARINDA ÇOK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

U18 Yaş Altı Buz Hokeyi Milli Takımı'nın Yeni Zelanda'da elde ettiği zaferin büyük bir başarı olduğunun altını çizen Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, "Milli takımımızın ve Erzurumlu hokeycilerin uluslar arası arenada başarılı olmasının en büyük nedeni, Buz Salonları'nın Erzurum'da olmasıdır. Buz Salonlarımızda çalışan Erzurumlu sporcuların yanı sıra Milli takımlarımız ilimizde güç ve kondisyon depoladıktan sonra yurt dışı turnuvalarına katılıyor ve bu şampiyonalarda göğsümüzü kabartan sonuçlar alıyor. Buz salonlarımızdan tüm Erzurum ve Türk halkı ile gençlerimiz faydalanmaktadır" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.