Erzurum Düzenleme Tarihi : 09 Ocak 2023 10:00 Haber Girişi : 08 Ocak 2023 16:07

Devlet töreniyle defnedildi, adına çeşme yaptırıldı, şehit sayılmadı

Devlet töreniyle defnedildi, adına çeşme yaptırıldı, şehit sayılmadı
Vatani görevinin 4. gününde hayatını kaybeden Erzurumlu er Muhammed Çağrı Toppuz, resmi olarak şehit sayılmadı. Devlet töreni ile defnedilen, adına çeşme yaptırılan Muhammed?in şehit sayılması için ailesi iki yıldır hukuk mücadelesi veriyor.

Erzurumlu Muhammed Çağrı Malatya Atalaylar Kışlasında askerlik vazifesine başladı. Piyade Er Muhammet Çağrı Toppuz, iki gün sonra ailesini arayıp durumu hakkında bilgi verdi.

 

Bir gün sonra aileyi tekrar arayan Er Muhammet Çağrı, babasına başının ağrıdığını ve revirde kendisine ilaç verildiğini söyledi. Bir gün sonra babasını tekrar arayan Muhammed Çağrı, eğitime çıkacağını söyleyerek telefonu kapattı.

 

 

Bu telefon, babası ile Muhammet Çağrı’nın son konuşması oldu. Gün boyunca bir ya da iki rütbelinin kendisini aradığını belirten acılı baba, akşam saatlerinde gelen son telefon ile panik yaşadı. Oğlunun rahatsızlandığını ve hastanede tedavi gördüğünü öğrenen babaya telefondaki komutan Malatya’ya gelmesini söyledi.

 

 

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önüne giden baba Abdulgani Toppuz, kalabalığı görünce neye uğradığını şaşırdı. Muhammed Çağrı’nın komutanı olduğunu söyleyen rütbeli asker, babaya sarılarak oğlunun şehitlik mertebesine yükseldiğini söyledi.

 

 

Oğlunun şehit haberi ile yıkılan baba, Malatya’da yapılan askeri cenaze töreninin ardından karayolu ile Muhammed’in Türk bayrağına sarılı naaşını Erzurum’a getirdi. Evlat acısı ile kavrulan baba, bir süre sonra öğrendiği haberle bir kez daha kahroldu. Piyade Er Muhammed Çağrı Toppuz, görüntüde şehit olsa da resmiyette şehit sayılmadı. Adına çeşme bile yaptırılan oğullarının şehit sayılması için iki yıldır mücadele veren anne Züleyha Toppuz ile baba Abdulgani Toppuz destek istiyor. İHA  

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.