Erzurum Haber Girişi : 10 Mart 2016 14:55

Diriliş Ertuğrul ekibine Erzurum'da sevgi seli

Diriliş Ertuğrul ekibine Erzurum'da sevgi seli
Türkiye'yi ekranlara kilitleyen Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları, Erzurum'da atlı cirit ve mehteran takımıyla karşılandı.
Erzurumajans-Türkiye'yi ekranlara kilitleyen Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları, Erzurum'da atlı cirit ve mehteran takımıyla karşılandı. 

Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncuları Engin Altan Düzyatan, Didem Balçın, Nurettin Sönmez, Cengiz Coşkun, Cavit Çetin Güner ve yönetmen Hakkı Metin Günay, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin düzenlediği 12. Uluslararası Kar Film Festivali'ne katılmak üzere Erzurum'a geldi. Havaalanı yolu üzerinde Korkut Ata Atlı Spor Kulübü cirit takımı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı tarafından karşılanan Diriliş Ertuğrul ekibi oyuncuları yoğun ilgi maruz kaldı. Burada başbar gösterisini büyük bir ilgiyle izleyen oyuncular cirit atlarını severek kendilerini karşılayan kalabalığa teşekkür etti. Korkut Ata Atlı Spor Kulübü tarafından Kayı Boyu Sancağı'nı Söğüt'e götürmek üzere teslim alan Engin Altan Düzyatan, "Erzurumlular bizi çok güzel karşıladılar. Böyle bir sevgiyle karşılaştığımız için çok mutluyuz. Bu sevgiye layık olmaya çalışıyoruz. Erzurum sancağını teslim aldık" dedi.

'ATA BİNER MİSİNİZ' SORUSUNA ESPRİLİ YANIT

Gazetecilerin 'ata biner misiniz?' sorusuna Engin Altan Düzyatan, "Bineriz sonra. Her gün biniyoruz abi attan indiğimiz mi var abi" diye esprili şekilde cevap verdi.


Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • meryem taşlı 01 Ocak 1970 02:00

  Bu iğrenç organizeyi yapanları,Erzurum halkını aptal yerine koyanları,Bu masum halka izdihamı yaşatanları şiddet ve nefretle kınıyorum.Atatürk üniversite Rektörü her alanda olduğu gibi bu organizeyide yüzüne gözüne bulaştırmıştır.Sayın mehmet sekmen ise sadece reklam yıldızı olmaya devam ediyor.

 • deli dadaş 01 Ocak 1970 02:00

  hadi cirit takımı tamam da mehteran a gerek yoktu. yine abartmışız biraz...

 • vay be... 01 Ocak 1970 02:00

  tipiye katılıyorum...erzurum yine abartmış.

 • tipi 01 Ocak 1970 02:00

  Aslan dadaşlar ülkemizde hergün şehitler geliyor bombalar patlıyor burnumuzun dibinde özerklik ilan ediliyor sizin zorunuza bakın.emin olun akşam kalacakları otele gittiklerinde aralarında konuşup üstünüze gülmüşlerdir adamlarda şaşırmıştır biz neymişiz be abi diye yazık çok yazık