Erzurum Haber Girişi : 07 Mart 2022 14:21

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı Erzurum'da başladı

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı Erzurum'da başladı
Erzurum'da düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda yerli otomobil TOGG'un kardan yapılan heykeli yoğun ilgi görüyor.

ERZURUM AJANS - Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin düzenlediği Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF), Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde başladı. 


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin (CBİKO) “Yetenek Her Yerde” sloganıyla başlatmış olduğu Bölgesel Kariyer Fuarlarından Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF), bu yıl Atatürk Üniversitesinin ev sahipliğinde, 9 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştiriliyor. 40 kadar firmanın sponsorluğunda, 300’e yakın katılımcı firmanın yer alacağı DAKAF’22’de birbirinden değerli konuklar, sektörlerinin önde gelen firmaları ve on binlerce öğrenci bir araya geliyor. Mülakat ortamlarının yanı sıra çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, atölye çalışmalarına, eğitimlere, simülasyon programlarına ve firmaların insan kaynakları yöneticileri ile söyleşilere de yer verilen fuar, tüm üniversiteleri bölgesel olarak buluşturarak gençlerin istihdamı ve kariyer yönelimine katkı sağlamayı hedefliyor.

 

 

 


Çok sayıda davetlinin ve öğrencinin katıldığı fuarda en fazla ilgiyi ise fuar merkezinin önüne Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykelcilik Bölümü öğrencileri ve akademisyenleri tarafından yapılan yerli otomobil TOGG’un buzdan yapılan heykeli görüyor.

 

 

 


7 gün boyunca projesi yapılan heykelin yapımını 25 kişilik profesyonel ekip yaptı. 5 gün süren çalışmanın ardından heykel yaklaşık 10 kamyon kar ile yapıldı. Toplam 25 kamyon kar ile birbirinden farklı kardan heykellerin sergilendiği fuarda ziyaretçiler TOGG’un heykeli ile fotoğraf çekilmek için adeta birbiri ile yarıştı.Açılış konuşmalarının ardından Doğu Anadolu Kariyer Fuarı ziyaretçilerine kapıları açtı.İHA

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Mahir Yiğit 07 Mart 2022 23:01

    Bu fuarı organize edenlere soruyorum. Bu kariyer organizasyonu kaç tane üniversite mezunu gencin iş bulmasına vesile olacak. Ben şimdiden söyleyeyim hiçbir üniversite gencinin iş bulmasına katkısı olmayacaktır. Körler sağırlar birbirini ağırlar. Bu fuarın boş ve anlamsız olduğu, Kamu denetçisi başkanı Şeref Malkoç'un ETSO başkan vekiline plaket vermesinden belli olmuyormu.Hiçbirtane bakan yok milletvekili yok. Artık böylesine anlamsız ve zamansız düzenlenen etkinlikleri istemiyoruz. Kaybedecek zamanımız yok. Savaş halindeki Rusya gemilerle bize yağ ve buğday gönderiyorsa sözün bittiği yerdeyiz demektir.