Kültür-Sanat Haber Girişi : 15 Mayıs 2016 15:43

Engelliler piknikte buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve özel bakım merkezleri tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla piknik programı düzenlendi.
Erzurumasjans-Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve özel bakım merkezleri tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla piknik programı düzenlendi. 

Tortum Şelalesi'nde düzenlenen etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Tamer Ekinci, Aile ve Sosyal Politikalar Şube Müdürü Selami Peksöz, Özel Er Huzur Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Emrullah Demir, Özel Güzide Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Emine Kahveci, kurumların çalışanları ve çok sayıda engelli katıldı.

Etkinlikte, zihinsel ve bedensel engelli onlarca vatandaş davul zurna eşliğinde doyasıya eğlenip halay çekti.

"ENGELLİ EVLATLARIMIZI SAHİPLENİYORUZ"

Ekinci, burada yaptığı konuşmada "Hepimiz birer engelli adayıyız" diyerek, şunları söyledi: "Çünkü bizler her an bu tarz bir sıkıntıyla karşılaşabileceğimizi düşünerek sizlerle beraber olmak için gayret ediyoruz. Engelliler Haftası dolayısıyla yoğun bir program düzenledik. Programımızda engelliler konusundaki farkındalığını artırmaya çalıştık. Bir hafta boyunca düzenlediğimiz etkinliklerimize destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. En büyük engel sevgisizliktir. Engelliler haftasını kutluyor, engelsiz bir dünya diliyorum.''
Etkinlikte, engelliler ayrıca doğa yürüyüşü yaparak, bol bol fotoğraf çekildiler.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.