Erzurum Haber Girişi : 10 Ocak 2022 19:34

Erzurum 1. OSB Mesleki Eğitim Merkezi açıldı

Erzurum 1. OSB Mesleki Eğitim Merkezi açıldı
Erzurum'da Organize Sanayi Bölgesi Mesleki Eğitim Merkezi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans üzüerinden katılımı ile açıldı.

ERZURUM AJANS - Erzurum’da Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans üzerinden katılımıyla açıldı.


Erzurum Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezi açılışına Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç ve kurum amirleri katıldı.

 

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri açılış programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikna odaları ve katsayı utancını bu ülkeye yaşatan zihniyetin son günlerde tehdit diline yeniden sarıldığını belirterek, ideolojik saplantılar veya başka sebepler dolayısıyla kız çocukları ile okulları arasına yeni duvarların örülmesine kesinlikle izin vermeyeceklerini kaydetti.

 

Toplam 45 Mesleki Eğitim Merkezimiz mevcuttur


Açılışta konuşan Vali Memiş, “Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki Eğitim Merkezlerinde 26.11.2021 tarihinde çırak öğrenci sayısı 673 iken 10.01.2022 tarihinde bu sayı 3 bin 116'ya yükselmiştir. Mesleki Eğitim Merkezleri öğrenci sayısında yüzde 463'Iük bir artış sağlanmıştır. İlimizde üç Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. Aziziye'de bulunan Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesi Erzurum 1. OSB Mesleki Eğitim Merkezi ile Palandöken'de bulunan 2. Organize Sanayi Bölgesi bir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile ve Oltu Organize Sanayi Bölgesi de Mesleki Eğitim Merkezi ile ilişkilendirilmiştir. Erzurum'da 3'ü müstakil, 42'si de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde olmak üz toplam 45 Mesleki Eğitim Merkezimiz mevcuttur” dedi.

 

Program sonunda  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans üzerinden katılımıyla, Konya Birinci Organize Sanayi Bölgesi, Erzurum Birinci Organize Sanayi Bölgesi ve İstanbul Birinci Organize Sanayi Bölgesi’ne açılışları gerçekleştirdi. İHA

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.