Erzurum Haber Girişi : 31 Mayıs 2016 13:13

Erzurum Emniyeti'nden yeni FETÖ/PDY operasyonu

Erzurum Emniyeti'nden yeni FETÖ/PDY operasyonu
Erzurum Emniyet Müdürlüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında operasyon düzenledi. Aralarında işadamı, esnaf, kuyumcu ve kamu kurumu çalışanı 12 kişi gözaltına alındı.
Erzurumajans-Erzurum Emniyet Müdürlüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında operasyon düzenledi. Aralarında işadamı, esnaf, kuyumcu ve kamu kurumu çalışanı 12 kişi gözaltına alındı. 

Aralarında "Fatih" kod adlı il imamı Serkan Çelik'in  yanısıra Bank Asya eski şube müdürü Hasan Yurtoğlu'nun da olduğu 12 kişi FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı.Sanıklardan Ünal Şahin, uzun süredir saklandığı Ankara'da yakalandı.

FETÖ/PDY örgütünün yönetim kadrosunda bulunmak, örgüt üyesi olmak, örgüt faaliyeti kapsamında örgüt propagandası yapmak, kişilerin dini duygularını suistimal etmek suretiyle himmet toplama, örgüt denetiminde bulunan kurumlara finansal destek sağlamak, baskı yapmak suretiyle örgüte ait yayın organlarına abonelik toplama suçlamalarıyla gözaltına alınan 12 zanlı içerisinde eczacı, kamu görevlisi, işadamı ve esnaf var.

Sözkonusu zanlılar, örgütün Erzurum'daki mali işlerini düzenledikleri iddia olunuyor. 

Kaynak: Palandöken
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Muhammet Sıddık ESENGÜN 01 Ocak 1970 02:00

    TÜRKİYE GENELİNDE FETANYAHU` NUN SENDİKASI OLAN AKTİF SEN`İN ONİKİBİN KÜSUR ÜYESİ VAR VE İNADINA HALA ` BİZ BU ÖRGÜTÜN ÜYESİYİZ ` DEMEK İSTİYORLAR.BU EĞİTİM ÇALIŞANLARI ÖNCE MEMURİYETTEN ATILIP SONRA DA SORUŞTURMA AÇILMALI.