Spor Haber Girişi : 28 Ağustos 2015 21:30

Erzurum'da final heyecanı

Erzurum'da final heyecanı
Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası çeyrek final müsabakaları Erzurum'da başladı.
Erzurumajans-Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası çeyrek final müsabakaları Erzurum'da başladı.

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından organize edilen Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası çeyrek final müsabakaları Manisa Selendi Beypınar Atlı Spor Kulübü ve Uşak Alparslan Atlı Spor Kulübü karşılaşmasıyla başladı.

Erzurum'un yanı sıra Uşak, Kütahya ve Balıkesir'de yapılacak olan çeyrek final müsabakalarında 16 takım yarışacak. Şampiyona hakkında konuşan Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Ziya Gökalp Ceylan, "Atlı cirit şampiyonasının ilk ayağını bugün yapılan çeyrek final müsabakası ile başlatıyoruz. Bu ilk maçlarla Türkiye genelindeki 4 ayrı gruptaki 16 takımla başladık. Bundan sonra da üst grupta yer alan takımlarla 12 takım daha katılacak. Buradaki maçlarla birlikte yarı final müsabakaları ve Türkiye Atlı Cirit Şampiyonasını gerçekleştireceğiz. Bu yıl Türkiye geneli 14 bölgeden toplam 76 takım yer alıyor" dedi.

Türkiye genelindeki kulüplerin başını 20'şer takımla Erzurum ve Uşak'ın çektiğini belirten Ceylan, bunun Erzurum için bir avantaj olduğunu söyledi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.