Spor Haber Girişi : 19 Ekim 2017 18:30

Erzurum'da mangala turnuvası

Erzurum'da mangala turnuvası
Erzurum Lider Çocuk Kulübü tarafından 22 Ekim Pazar günü 4 bin yıllık geçmişi bulunan strateji ve zeka oyunu 'mangala' turnuvası düzenlenecek.
Erzurumajans-Erzurum Lider Çocuk Kulübü tarafından 22 Ekim Pazar günü 4 bin yıllık geçmişi bulunan strateji ve zeka oyunu 'mangala' turnuvası düzenlenecek.

Turnuvada, zekalarını kullanıp rakiplerini yenen ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine katılım belgesi verilecek.

Merkez Palandöken ilçesindeki Lider Çocuk Kulübü yönetici Sedef Şık, çağımızın değişim çağı olduğunu ve bizlerin de bu değişime uydurmak için kendimizi sürekli yenilemek durumunda olduğumuzu söyledi. Kendimizi yenilemenin yolunun da zihnimizi sürekli aktif tutmaktan geçtiğini kaydeden Şık, "Zeka oyunları günümüzde tüm eğitim sistemlerinin olan becerileri kazandırmanın en etkili ve eğlenceli yoludur. Zeka oyunları farkındalığı kazandırmak amacı ile Erzurum Lider Çocuk Kulübü'nde ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik Mangala Turnuvası düzenlenecektir. Katılımcılara önce Türk Strateji Oyunu olan Mangala tanıtılacak ardından turnuva yapılacaktır. Turnuva sonunda öğrencilere katılım belgesi verilecektir. Katılım ücretsizdir" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.