Erzurum Haber Girişi : 06 Kasım 2018 13:15

Erzurumlu işadamı Abdullah Tivnikli hayatını kaybetti

Erzurumlu işadamı Abdullah Tivnikli hayatını kaybetti
rzurumlu İşadamı Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli, İstanbul’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ-Erzurumlu İşadamı Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli, İstanbul’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 59 yaşındaki Tivnikli bugün son yolculuğuna uğurlanacak. 

Erzurum’un Tivnik (Altınbulak) köyünde 1959 yılında dünyaya gelen Abdullah Tivnikli, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’a yakınlığıyla bilinen Tivnikli’nin cenazesi, Marmara İlahiyat Camisi'nde bugün ikindi vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ABDULLAH TİVNİKLİ LİMDİR?

1959 yılında Erzurum'da doğan Abdullah Tivnikli, 1981 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İşletme Master Programı'nı tamamladı. İngiltere'de eğitim için bulunduğu süreçte katılım bankacılığı modelinin dünyada nasıl uygulandığı konusunda akademik çalışmalarda bulundu. 1983 yılından itibaren Türkiye'de katılım bankacılığı modelinin hukuki altyapısının hazırlanmasında yer aldı. Bu sürecin sonunda, bu modeli Türkiye ‘de ilk uygulayıcısı olan Albaraka Türk'ün kuruluş sürecinde aktif bir şekilde yer aldı. 1988 yılından itibaren Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüren Abdullah Tivnikli, 2001 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı. 2005 yılından itibaren de İstanbul Bahreyn Fahri Konsolosu unvanını taşımaktaydı. Abdullah Tivnikli, katılım bankacılığı alanındaki görevlerinin yanı sıra, aile şirketi olan Eksim Grubu'nun da yönetimindeydi. Eksim Grubu, tahıl ürünleri ticareti, enerji, gıda, madencilik sektörlerinde faaliyet gösteriyordu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • seyfullah mutlu 01 Ocak 1970 02:00

    ÖNCELİKLE ALLAH RAHMET ETSİN AİLESİNİN BAŞI SAĞ OLSUN LAKİN ERZURUMLU OLMASI AYRI BİR GURUR AMA KADİM ŞEHİR ERZURUM'A NELER YAPTI BUNDAN BAHSEDİN LÜTFEN KAÇ KİŞİYE AŞ İŞ VERDİ ONDAN BAHSEDİN BOŞ HABER