Siyaset Haber Girişi : 21 Ekim 2022 14:58

Fakıbaba - Ilıcalı... Canlı yayında karşı karşıya geldiler!

Fakıbaba - Ilıcalı... Canlı yayında karşı karşıya geldiler!
AK Parti eski Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, hem partisinden hem de Şanlıurfa Milletvekilliğinden istifa eden Ahmet Eşref Fakıbaba'yı canlı yayında soru yağmuruna tuttu. Ilıcalı, "Açıklamalarınızla kafam karma karışık oldu" dedi.

Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un moderatörlüğündeki canlı yayına telefonla katılan Ahmet Eşref Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesini ve istifaya giden süreci anlattı.

 

Programın konuklarından AK Parti eski Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, “26. dönemde Urfa'yı siz şekillendiriyordunuz. O zaman genel merkezi eleştirmiyordunuz, şimdi neden eleştiriyorsunuz?" diye sordu.

 

 

Bunun üzerine Fakıbaba, “Ben şekillendirmek istedim ama şahsım adına değil Urfa halkıyla beraber karar verelim dedim. Yani genel başkan yardımcısı gelecek ve listeyi yapıp, Ankara'dan onaylanacak. Bu Urfa'ya yapılan en büyük zulümdür ve eziyettir. Şanlıurfa halkının kendisinin karar vermesi gerekir dedim” cevabını verdi.

 

Ilıcalı’nın, "İYİ Parti'de bunu yapabilecek misiniz?" sorusuna da “İki sefer Sayın Genel Başkanımla görüştüm, Meral hanımla görüştüm. O vizyonun olduğuna inanıyorum. İzin değil istişare, her şeyin doğrusunu bilirim demiyorum, gelin beraber karar verelim diyorum” dedi. Yeniden soru sormak isteyen Ilıcalı'ya Mehmet Akif Ersoy, kibarca müdahale etti. Ilıcalı programdan sonra canlı yayın görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştı. HaberOnur SAĞSÖZ

 

TIKLA İZLE

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • kara bela 14 Aralık 2022 01:11

    ak partiye oy tunne

  • Yaşlı adam 18 Kasım 2022 06:29

    Tramvay ne oldu,hızlı tren ne oldu,göç problemi ne oldu,koca şehir köye döndü kaçan kaçana kaçamayana ne oldu doğal gaz uçtu gitti kış günü bu millete ne oldu,üvey evlat Erzurum olan yine sana oldu

  • Halis demir 25 Ekim 2022 06:36

    Ilıcalı ya sorayım tramvay sözünüz ne oldu aradan 10 sene geçti birimde kafamız karıştı söz verdiniz gereği yapılmadı. Artık erzurumluyu sömürmeyin lütfen. Batarya fabrikasını eto binasında tam 120 hocanın karşısında müjde diye duyurdunuz Buda hala gerçekleşmedi saygılı bir milletvekili olsayddınız yer olup yerin diline girerdiniz ama nerde o bilinç.