Teknoloji Haber Girişi : 23 Aralık 2014 18:13

Google sizi arıyor alabilir

Google sizi arıyor alabilir
Dünya devi Google yeni girişimiyle, dünya sorunları üzerine düşünenlerin dikkatlerini çekmeyi amaçlıyor.
Erzurumajans-Dünya devi Google yeni girişimiyle, dünya sorunları üzerine düşünenlerin dikkatlerini çekmeyi amaçlıyor.

Solve For X adı verilen projede Moonshot adı verilen kavramlar ile sorunlara çözüm bulmayı amaçlanıyor. 10 Ocak 2015 tarihinde Google Develepor Group Ankara'nın öncülüğünde çeşitli GDG'lerin (Google Developer Group) desteğiyle Ankara'da düzenlenecek etkinliğe katılmak isteyenler solveforx.gdgankara.org üzerinden ücretsiz olarak kayıt olabiliyor.

SOLVE FOR X NEDİR?

Solve For X, dünyanın gelişim hızına olumlu etki oluşturacak olan, Moonshot kriterlerine sahip öncüleri bulma amacı taşıyan Google'ın global bir girişimidir. Solve For X, cesaret ve ilham veren tartışmaların yapılabildiği, teknoloji tabanlı moonshot fikirlerini barındıran bir platformdur. Bu platformda, konuşmacılar, katılımcılarla yaptıkları fikir alış-verişi ile projelerini global dünyaya tanıtmak ve yaymak için önündeki engellere çözüm bulmaları düşüncesi ile oluşturulmuştur.

MOONSHOT NEDİR?

Her moonshot, büyük/global bir problemi ele almaktadır ve bu probleme çığır açan bir teknoloji kullanarak kökten çözüm bulma niteliği taşımaktadır.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.