• DAYI HABER İÇE
Erzurum Haber Girişi : 02 Ekim 2023 14:50

İçoğlu, Öğretmenevi müdürü oldu

Erzurum Öğretmenevi'nin yeni Müdürü Milli Eğitim camiasının başarılı isimlerinden Selçuk İçoğlu oldu. İçoğlu, yeni görevine başladı.

Erzurum Öğretmenevi’nin yeni Müdürü Milli Eğitim camiasının başarılı isimlerinden Selçuk İçoğlu oldu. İçoğlu, yeni görevine başladı.

 

 

Uzun yıllar Öğretmenevi Müdürü olarak görev yaparken Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanlığına atanan Abdullah Nehir’in yerine, Müzik Öğretmeni ve Palandöken Belediyesi Orkestra Şefi olarak görev yapan Selçuk İçoğlu atandı.

 

1975 yılında Erzurum da doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini Erzurum da tamamladı. Lise Yıllarında TRT Erzurum radyosu gençlik korosunda bağlama sanatçısı olarak müziğe başladı. Aynı yıllarda Erzurum Kültür ve Turizm derneğinde halk oyunları alanında önce kursiyer sonra hoca olarak eğitmenlik yaptı.    

                             

1995 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Müzik Bilimleri bölümünü kazanarak ana çalgıcı olan kanun sazı iletişim almaya başladı. Okul Yıllarında birçok koroda ve çeşitli konserlerde kanun sanatçısı olarak görev yaptı. Bu dönemde Erzurum Musiki Cemiyetinde bir çok etkinliğe katıldı.1999 yılında Erzurum merkeze bağlı Dereboğazı köyünde sınıf öğretmeni olarak atandı. Daha sonra Palandöken ilçesi Kayakyolu ÇMİS Ortaokulunda Müzik Öğretmeni olarak görevine devam etti. Görev yaptığı yıllar içerisinde birçok sanatçı ve Müzik öğretmeninin yetişmesinde öncülük etti. Bulunduğu okulda ve daha sonrasında Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturduğu çocuk korolarında koro şefi olarak birçok konser icra etti.

 

2000 yılından itibaren TRT Erzurum Müdürlüğü TSM Korosunda sözleşmeli kanun sanatçısı olarak  çalışmaya başladı. Aynı yıllarda Erzurum Devlet Tiyatrosundaki müzikal oyunlarda müzisyen kanun sanatçısı olarak görev aldı. Türkiye’nin birçok ilinde ve yurt dışında birçok turneye katılarak İlimizi temsil etmiştir.   2013 yılından itibaren TRT Erzurum müdürlüğü stüdyolarında çekilen ve TRT Müzik kanalında yayınlanan Radyo günleri, Yaylaları avazı, Yâre söyle ve son olarak Saklı sesler programlarında kanun sanatçısı olarak görevine devam etmiştir.        

                 

2021 yılında Palandöken Belediyesi Türk Musikisi topluluğunu oluşturarak hem Koro, şefi hem de Kanun sanatçısı olarak il genelinde THM,TSM ve Tasavvuf müziği alanlarında birçok konserler vererek Erzurum Kültür ve Sanatına hizmet vermeye devam etmektedir.    Yaptığı çalışmalar sonucunda birçok alanda Ulusal ve yöresel başarı elde edip alanıyla ilgili birçok ödüle layık görülmüştür.      

       

2022 Yılında Türk Müziği Konservatuarında başladığı Yüksek Lisans Eğitimine devam etmektedir. 2022 yılından itibaren Türk Müziği konservatuarında kanun eğitimi alanında hocalık yapmaktadır. Kaynak/Pusula

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.