Türkiye Haber Girişi : 27 Nisan 2014 13:35

İki Uzman çavuş rehin alındı

İki Uzman çavuş rehin alındı
Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerindeki eylemde 2 uzman çavuş göstericiler tarafından rehin alındı.
Erzurumajans-Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerindeki eylemde 2 uzman çavuş göstericiler tarafından rehin alındı.

Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerindeki Abalı Jandarma Karakolu'nda yapılan tadilatı gerekçe gösteren Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin yolu kapattığı eylemde yaklaşık 100 araç mahsur kalırken, 2 uzman çavuş göstericiler tarafından rehin alındı.

Abalı Jandarma Karakolu'nda yapılan tadilatı gerekçe göstererek saat 17.00 sıralarında Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapatan YDG-H üyelerinin eylemi sürüyor. Abalı Jandarma Karakolu'na yük götüren yaklaşık 20 kamyonu durduran terör örgütü sempatizanları, araçları durdurarak, araçla yolu çapraz şekilde kapattı. Eylemcilerin bazıları araçların anahtarını alarak kayıplara karıştı. Bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri sevk edildi. Olay yerine gelen jandarma ekiplerine eylemciler molotof, el yapımı bomba, havai fişek ve taşlarla saldırdı. Bunun üzerine jandarma ekipleri, göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Diyarbakır ve Bingöl'e gitmek isteyen yaklaşık 100 araç yolda mahsur kalırken, jandarma ekipleri kamyonların anahtarını alan göstericin bulunması için geniş çaplı çalışma yürütüyor. Bazı BDP'li yöneticiler de bölgeye giderken, 2 uzman çavuş göstericiler tarafından rehin alındı.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN YOL KAPAMA EYLEMİ AÇIKLAMASI

Diyarbakır Valiliği, Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyelerinin Diyarbakır-Bingöl karayolunda düzenledikleri eyleme ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

D
iyarbakır-Bingöl karayolu üzerindeki Abalı Jandarma Karakolu'nda yapılan tadilatı gerekçe gösteren bir grubun yolu trafiğe kapatmasına ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "26 Nisan 2014 günü saat 19.00 sıralarında Diyarbakır ili Lice ilçesi Erginköy Mahallesi ile Birlik Mahallesi yol ayrımı mevkiinde bölücü terör örgütüne müzahir bir grup tarafından Diyarbakır-Bingöl karayolunun trafiğe kapatıldığı bilgisi alınmıştır. İl Jandarma Komutanlığı'ndan ve İl Emniyet Müdürlüğü'nden yeteri kadar kuvvetle olaya müdahale edilmiş olup, Diyarbakır-Bingöl karayolunun trafiğe açılması çalışmalarına devam edilmektedir. Yapılan müdahale esnasında göstericiler ve güvenlik güçlerinde herhangi bir zayiat meydana gelmemiş olup, mülki makamlar ve Lice Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile olayın faillerinin tespitine yönelik çalışmalara devam edilmektedir" denildi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.