Kayakyolunda oturanlar, müjdemi isterim!

 • AKTAŞ

Ben yine sözümdeyim. İz bırakan başkan yol bırakan başkandır! Nerede iz bırakan belediye başkanları varsa kesinlikle bunu yol yapmalarına borçludur. Geçmişte Erzurum’da da örnekleri vardı. Sayıları az da olsa iz bırakan belediye başkanları yol bırakan başkanlardır. Bugün keşmekeş halinde olan şehiriçi trafiğinde bir yer vardı ki yılların kanayan yarasıydı. Kayakyolu’na gidecek olan araçlar, Ali Ravi Caddesi’nden geçerken Yenişehir kavşağını kullanmak zorundaydı. Oysa direkt kayakyoluna gidlecek bir yol vardı ama bir türlü yapılmıyordu. Hem de Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yole denk gelen iki lojmanını yıkmasına rağmen.. Ali Ravi Caddesini kayak yoluna bağlayacak olan yol için görünen o ki Mehmet Sekmen de iz bırakan başkanlardan olacak. Bir çok kez buradan yazdığım o yolun nihayet yapılıyor olduğunu öğrendiğimde inanın sevincimden havaya fırladım. Bugüne kadar niye akıl edilip yapılmadı diye eleştirdiğim Ali Ravi Caddesi ile Kayakyolunu birbirine bağlayacak olan yolun yapımına başlanmıştı ve bu haber muhteşemdi! Geçen hafta yazdığım ‘’Niye o yolu yapmazlar, anlayan beri geldin’’ dediğim yazı üzerine telefonla arayan Genel Sekreter Zafer Aynalı,’’O yolu unutmuş değiliz, yapıyoruz. Şu anda duvar çalışması var, onu bekliyoruz. Eylül ayının sonunda yeni yol trafiğe açılmış olur’’ dedi.

 

 

Ve Aynalı ile Pazartesi (bugün) için yol çalışmasını birlikte görmek, izlemek için sözleştik. Beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Burhan Salın ile dün öğlen sonrası Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bahçesinde başlayan duvar çalışmaları ile birlikte yeni yol çalışmasını izledik. 500 metrelik Dedeman Uygulama Oteli’nin yanında kavşakla birleşecek olan yeni yol ile bir rüya gerçekleşecek. Büyükşehir bu yol için uhdesindeki bir arsayı bile Karayolları’na vermiş. Karayolları da bu jest üzerine kampüsüne isabet eden bölgede duvar yapımını üstlenmiş. Aynalı’ya göre Eylül sonu asfaltı atılacak, yol trafiğe açılacak. Ali Ravi Caddesi’nin tam karşısına denk gelen bu duvarın yıkımı demek, yeni bir yolun daha hizmete girmiş anlamını taşıyacak. Artık müjdemi de isterim. Kete de olur, kesme de! Kayakyolu’nda oturanlar için alternatif bir yol olacak, böylelikle özellikle Yenişehir girişindeki izdiham da sona erecek. İstasyon’dan başlayan yol Dedeman Uygulama Oteli’nin yanındaki kavşakta son bulacak. Böylesine önemli bir projeyi hayatiyete geçiren herkese ama herkese bin teşekkür..

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Selman bektaş 02 Eylül 2020 16:46

  Vedat bey yıldızkent yenişehir üst yoldan gelip yüksek irtifa kamp merkezinin oradan 100 metrelik bir yol açılmadığı için k.yolu kavşağını dolanmak gerekiyor bir geçiş güzergahı gerekli tek çıkış yolu orası..

 • selim 02 Eylül 2020 15:07

  Yani şu yazıdan göründüğü gibi birilerinin birşeyler yazması gerekiyor. Çat yolu 3 aydır bitmedi. Bunu Ankara, izmir ve istanbul gibi yerde yapsan adamı tefe koyarlar. Erzurum'un en talihsiz tarafı işlerin çok ama çok geç bitirilmesidir. Bunu Vali beyin haklı havaalanı CAT 3 sistemi siteminde gördük. Vali beyin Çat yoluna da el atması gerekiyor. Ayrıca bu ilde yaşayan Karayolları çalışanlarının hiç mi gözü çarpmaz yenişehir giriş kavşağı burası sürekli kalabalık olan ve çok tehlike arz eden bir yer yani bunu vatandaş olarak sadece bizler mi görüyoruz yoksa aman uğraşamam diyen yöneticiler mi? Kardeşim o zaman işi ehli olanlara bırakın memleketimiz talihsizliğini yıksın. Yazıktır! Günahtır! Düşün artık bu şehrin yakasından!

 • Akif tarik 02 Eylül 2020 13:50

  Neyse yazarlar bu aralar sekmene ful destek hayırdır, bayram mı var? seyran mı ?

 • sercan 02 Eylül 2020 13:30

  vedat bey çat yolu 3 aydır bitmiyor? bunu neden kaleme almıyorsunuz. Sokağa çıkma yasağı olan Mart - Haziran aylarında bu yol yapılmadı, yeni normale geçtiğimiz Haziran ayında başlandı yapılmaya... takdir okuyanların