Ekonomi Haber Girişi : 03 Kasım 2015 13:51

Konut projesi emeklilerin yüzünü güldürüyor

Konut projesi emeklilerin yüzünü güldürüyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun emekliler için konut projesini onaylamasının ardından emekliler, illerde bulunan emekliler derneklerine akın ediyor.
Erzurumajans-Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun emekliler için konut projesini onaylamasının ardından emekliler, illerde bulunan emekliler derneklerine akın ediyor. Bu derneklerden biride Türkiye emekliler derneği Erzurum şubesi oluyor. 

Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı emekliler için konuk projesi'nin en kısa sürede hayatiyete geçeceğini ve emeklilerin bu projede sayesinde ev sahibi olacağını belirtti. Dernek Başkanı Ahmet Degen, "Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu'nun Genel merkezimizin kongresinde bizlere verdiği müjde herkesi sevindirdi. Emekliler için yapılacak olan konuk projesi ile emeklilerimiz peşinat ödemeden aylık cüzi miktarlarda taksitlerle ev sahibi olacaklar. Bu projenin açıklanmasının ardından emeklilerimiz derneğime gelerek hem kayıt yaptırıyorlar hem de bilgi alıyorlar. Proje sayesinde daha önce 3 bin 800 olan üye sayımız şimdilerde 5180'e yükseldi" dedi.

Dernek Başkanı Ahmet Degen, 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti'nin tek başına iktidara gelmesinin de emekliler için büyük bir fırsat olduğu belirterek, AK Parti'nin seçim beyannamesinde bulunan emekliler için bin 200 TL ek ödeme maddesinde emeklileri rahatlattığını vurguladı. Dernek yönetimi olarak emeklilere yönelik değişik çalışmalarda yaptıklarını sözlerine ekleyen başkan Ahmet Degen, düğün salonu hastane ve ulaşım konularında da emeklilerin yüzünü güldürecek hamleler yaptıklarını ve en kısa sürede bu protokollerin imzalanacağını bildirdi.  
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.