Masum ölümler ve istatistik!

 

1936-38 tarihleri arasında Temizlik Hareketi adı altında başta aydınlar olmak üzere milyona varan insanı katleden katil Stalin'e ait olduğu söylenir bu söz: "Bir kişi öldürülürse cinayet olur. Binlerce kişi öldürülürse istatistik olur." Stalin'in günümüzdeki iz düşümü katil Netenyahu'nun Gazze'de yaşattığı da bu ve aynı hasta kafa.

 

Binlerce yıl önce yurtlarını terkeden ve dünyanın dört tarafına yayılan ataları gibi, Gazzeliler'den de öz yurtları olan Gazze'yi terketmelerini ve Gazze topraklarını ilhak etmek istiyor. 

 

Ne yazık ki. Hitler'in Yahudilere yaşattığı holokost benzerini ayniyle Gazze halkına uyguluyor. Hitler karşıtı öfke ve intikamını bu masum insanlardan alıyor. Bizler ise sayısı giderek artan ölümlerin istatistiğini tutmakla meşguluz..Osmanlı'dan sonra Filistin'i sömürgeleştiren ve içinden çıkılmaz hale getiren bu emperyalist ve sömürgeci İngilizler olmuştur. 

 

Bir kızılderili atasözünde şöyle denilir. "Bir derede eğer balıklar kavga ediyorsa; mutlaka oradan uzun bacaklı bir ingiliz geçmiştir."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.