Bölge Haber Girişi : 17 Eylül 2011 00:03

Nafiz Kotan mesire alanı tamamlanıyor!..

Nafiz Kotan mesire alanı tamamlanıyor!..
Yakutiye Belediyesi tarafından Dumlu mahallesinin girişinde Karasu kenarında yapılmakta olan ve Erzurum'un medarı iftiharlarından Nafiz Kotan ismi verilen mesire alanı tamamlanmak üzere. Nafiz Kotan mesire alanında incelemelerde bulunan Başkan Ali Korkut,

Erzurum Ajans-Yakutiye Belediyesi tarafından Dumlu mahallesinin girişinde Karasu kenarında yapılmakta olan ve Erzurum'un medarı iftiharlarından Nafiz Kotan ismi verilen mesire alanı tamamlanmak üzere. Nafiz Kotan mesire alanında incelemelerde bulunan Başkan Ali Korkut, çalışmaların tamamlanmasının ardından 29 Ekim Cumhuriyet bayramına açılış düşündüklerini söyledi.

Türk Ordusu'na en zor günlerinde uçak bağışında bulunan, Türk Kurtuluş Savaşına sayısız katkıları olan Erzurumlu tüccar Nafiz Kotan'ın ismini de yaşatacak olan mesire alanında çalışmalar tamamlanmak üzere. Mesire alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ali Korkut, "Dumlu mahallemizin girişinde Karasu kenarında yapımı süren mesire alanı, görsel olarak da öne çıkacak bir eserimiz olacak. Karasuyun hemen kenarında yer alması, suyla birlikte görselliğin artacağı mesire alanı tamamlanmak üzere. Buraya Nafiz Kotan ismini vermemiz, değerli bir hemşerimizin adını yaşatma, Erzurum'un değerli evlatlarının adını yaşatma noktasında önemli. Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumunu kuranlar arasında da bulunan Nafiz Kotan'ın kısa tarihçesi ve resminin yer alacağı kaide de düşünüyoruz. Çalışmaları tamamlayarak Cumhuriyet bayramına açılış yapma hedefindeyiz" dedi.

Ordusuna uçak bağışlayan, Çocuk Esirgeme Kurumunun kurucuları arasında yer alan ve Çılgın Türk, Çılgın Dadaş olarak nitelenen Nafiz Kotan'a vefa gösteren Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'a da duyarlılığından dolayı teşekkür yağıyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.