• AKTAŞ
İlçeler Haber Girişi : 10 Nisan 2018 12:50

Nusret’in Paşalı Külliyesi inşaatı bitiyor

Şenkaya İlçesi'nin Paşalı Mahallesinde 4 bin metrekare üzerine yaptırılacak cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhaneden oluşan Külliye de son aşamaya gelindi.
Erzurumajans-Şenkaya İlçesi'nin Paşalı Mahallesinde 4 bin metrekare üzerine yaptırılacak cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhaneden oluşan Külliye de son aşamaya gelindi.
 
20 Nisan’da açılışa hazırlanan Külliyenin inşaat sorumlusu Abdurrahman Gökçe, “Camimizin özelliği içi dışı mermer olması ayrıca 17 metre yükseklikte tek kubbesi olan bir cami Bahçe duvarlarının tamamı mermerden yapılıyor. Külliyemizin inşaatında son aşamaya gelindi. Nisan ayının 20 sinde açılışını tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

İnşaatta çalışan Nusret Gökçe, “Nusret bey sayesinde köyümüze eşi benzeri olmayan bir eser yapıldı. Bu nedenle Nusret beye sonsuz teşekkür ediyoruz. Gerçekten de bu çevrede böyle bir cami yok, köyümüze değer kattı” dedi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.