Spor Haber Girişi : 17 Temmuz 2017 18:06

Osman Özköylü: Bizim hedefimiz şampiyonluk değil

Osman Özköylü: Bizim hedefimiz şampiyonluk değil
Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, takımın sıfırdan oluşturulduğunu söyleyerek, "Bizim hedefimiz şampiyonluk değil, kimse bizden şampiyonluk beklemesin" dedi.
Erzurumajans-Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, takımın sıfırdan oluşturulduğunu söyleyerek, "Bizim hedefimiz şampiyonluk değil, kimse bizden şampiyonluk beklemesin" dedi. 

Sosyal medya kullanmadığını ve basını takip etmediğini de belirten başarılı teknik adam, "Ben hiçbir gazeteyi okumam, ne ulusal ne yerel. Hiçbir yerel televizyonu seyretmem. Spor programlarını izlemem çünkü bunlar insanın olumlu ya da olumsuz dengesini bozar" ifadelerini kullandı. 

B.B. Erzurumspor'un başına geçmesinin ardından ilk kez basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Osman Özköylü, değerlendirmelerde bulundu. Transfer çalışmalarını anlatan Özköylü, zaman zaman zorlandıklarını belirterek, "Bizi en çok sıkıntıya sokan oyuncu kadrosunun eksik oluşu. Hatta şu an taktiksel antrenmanlar bile yapamadık. Eksik ve belirli yerlerde futbolcularımız olmadığı için bu anlamda sıkıntı yaşıyoruz. Transferler kolay olmuyor, bu anlamda zorlanıyoruz. Bazıları Erzurum şehrinden dolayı problemler çıkarıyor, bazıları parasal anlamda sıkıntılar çıkarıyor. Bazı oyunculara her ne kadar ciddi tekliflerde bulunsanız da hem şehrin yapısı, buradaki kış şartlarının yoğun oluşu oyuncuların gözünü korkutuyor. Ama tabii ki buna rağmen almış olduğumuz oyuncuların hepsi gerçekten çok kaliteli, bu ligi bilen deneyimli oyuncalar. Bu süreçte aramızdan ayrılan arkadaşlarımız oldu. Bunlarla alakalı farklı şeyler söylendi, ben bunu çok önemseyip dert etmiyorum. Biz bu ligin ne kadar önemli ve zor bir lig olduğunu biliyoruz. Yani 2. Lig ile 1. Lig arasındaki uçurumun ne derece olduğunu çok iyi biliyorum. Yıllardır bu ligde çalışıyorum. O açıdan oyuncuların potansiyeli, kalitesi ve ne yapabileceğini biz çok iyi değerlendirebiliyoruz. Bu anlamda belli kararlar aldık" açıklamalarını yaptı.

"Aldığımız oyunculara ve gönderdiğimiz oyunculara bakın"

Transfer konularında yapılan eleştirilere cevap veren Özköylü, "Yarın sahada bir şeyler kötü gittiğinde herkes, 'neden transfer yapmadınız?' diyecek. Şimdi transfer yapıyoruz, 'niye gönderdiniz' oluyor. Biz niye yapıyoruz transferi, aldığımız oyunculara bakın, bir de gönderdiğimiz oyunculara bakın. Aradaki farkı çok net bir şekilde görebileceksiniz. Bu lig, ikinci ligin çok çok üstünde bir lig. Tabiri caizse sadece bu ligde dört büyük yok" diye konuştu.

"Bizim hedefimiz şampiyonluk değil"

Hedeflerinin şampiyonluk olmadığını ve takımın yakaladığı başarı ivmesinin 1. Lig'de zorlanacağını ifade eden tecrübeli teknik adam, "En ihtiyaç olan şey sabır. Herkesin bunu mutlaka göstermesi gerekiyor. Net bir şekilde söylüyorum, bizim hedefimiz şampiyonluk değil. Kimse bizden şampiyon beklemesin. Ben buraya geldiğimde, ne benim ne yönetimin böyle bir planlaması olmadı. Bu sene bu ligde güzel bir kadro oluşturmak istiyoruz. Ligde başarılı sonuçlar almak istiyoruz. Lig içerisinde bizim hedefimiz belli olacak. Alacağımız sonuçlar, yapacağımız başarılar bizi belli bir hedefe götürecek. Bu ne olabilir? Zamanla göreceğiz. Bunları niye söylüyorum çünkü bizim dezavantajlarımız var. Biz neredeyse sıfırdan bir takım kuruyoruz ama ligimizde bazı takımlar var ki birkaç senedir aynı kadroyla oynuyorlar ve bize göre daha hazırlar. Özellikle ligden düşen Adana ve Rize gibi takımlar var ve bunlar hala kadrolarını koruyorlar. O takımların olduğu yerde, yani sistemini oturtmuş, oyuncuların uyumu hallolmuş, her şeyi dört dörtlük olmuş takımların yanında biz sıfırdan bir yola çıkacağız ve tabii ki onlara karşı dezavantajlıyız. Bu anlamda da bu dezavantajımız mümkün olduğu kadar tolere etmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

"Hiçbir televizyon, gazete, spor programını takip etmem"

Hiçbir basın kuruluşunu takip etmediğini de kaydeden Osman Özköylü, şunları söyledi: 

"Kimse yanlış anlamasın ama alıştığımız takımlarda birtakım sorunlarla karşılaştık. Ben hiçbir gazeteyi okumam, ne ulusal ne yerel. Hiçbir yerel televizyonu seyretmem. Spor programlarını izlemem çünkü bunlar insanın olumlu ya da olumsuz dengesini bozar. Ben böyle hissediyorum kendime göre böyle yol çizmişim."

"Sosyal medya insanlar için zararlı"

Sosyal medyayı da kullanmadığını ekleyen Özköylü, "Benim hiçbir sosyal medya adresim yok. Hiçbir şekilde kullanmıyorum ve sosyal medyanın insanlar için büyük bir zarar olduğunu düşünüyorum. İnsanlara, kurumlara çok büyük zarar olduğunu düşünüyorum. Kullanmadığım için de kim ne yazmış ne çizmiş hiç okumuyorum da dinlemiyorum da. Çünkü bunlar insanın sağlıklı bir şekilde adım atmasını engeller" dedi.
Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Vatansever 01 Ocak 1970 02:00

  Küçük insan lar küçük düşürnür senin ne vizyonun ne tecrüben nede idaelin var bence giiiiiiiit

 • METİN ÇAKAR 01 Ocak 1970 02:00

  Sayın osman Hocam biz senin misyonunu biliyoruz senden de hemen şampiyonluk istemiyoruz,daha şimdiden ulusal basınla görüşmem yerel basınla konuşmam gibi söylemler doğru değil Dikkat et ilk beş hafta sonunda sıfır çekmeyelim.Giden ve gelen oyunculara bakın diyorsunuz haa doğru siz teknik adamsınız çok bile bilirsiniz ama bu memleketin olmayan değerlerinin içinde tam bir tane MURAT PALULİ yi bulmuştukki onuda sen yok ettin,sayın hocam bu adam hiç futbolu bilmeseydi senin yanında 6 ayda futbolu öğrenirdi bizim kaygımız bu zorumuza giden bu yoksa bu taraftarlar okadar futbol yoksunu insanlar değil.Kimse bizden şampiyonluk beklemesin diyorsunuz zaten beklemiyoruz sen bizi bı ligde tut yeter,sayın hocam ve yönetim kurulu üyeleri 2 sene üst üste şampiyon olan bir takım bu kadar tasfiye edilirmi??giden ve gelen oyonculara bir bakın diyorsunuz allah aşkına bu farkı nasıl farkedelim!!afrikalı futbolculardanmı.Sayın başkan MEHMET SEKMEN Şampiyonluk bu şehrin ruhunda var diyor siz, kimse şampiyonluk beklemesin bu nasıl bir çelişkidir anlamadım,herhalde sayın başkan sizin bu yazınızı okumamış sanırım.Sosyal medya zararlı diyorsunuz peki çıkmayan sesimizi nasıl duyuralım.Neyse inşallah ben yanılırım sizde başarılı olursunuz.SAYGILAR

 • 12544 01 Ocak 1970 02:00

  şampiyomluk hedefiniz değilse neden maçlara çıkacaksınız ozaman :)):)):)) ilk böyle bir haber duydum güleyimmi ağlayayım mı ne diyeyim

 • Dadas 01 Ocak 1970 02:00

  Ligin durumuna gore hedef koyuyor hoca...bundan dolayi hicbir zaman super ligde takim yonetemiyeceksin...bundan dolayi buyuk hoca olamiyacaksin...

 • AKIN 01 Ocak 1970 02:00

  Hedefin şampiyonluk değil dediğine göre başarısızlığın üstünü örteceksin. Küme mi düşüreceksin takımı ? Bırak git gerekirse.

 • DADAŞ 01 Ocak 1970 02:00

  Ligin diğer takımlarının trasferlerini takip ediyorum en iyi transfer yapan takımlardan biriyiz bece takımımız bu ligdede zirveyi zorlayacak