Ekonomi Haber Girişi : 17 Mayıs 2021 18:26

"Paketler devreye alınmalı"

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Kademeli Normalleşme sürecinde İşletmeler için taleplerini dile getirdi.

ERZURUM AJANS - Başkan Oral, 17 günlük tam kapanmanın ardından işletmelerin kademeli normalleşmeye geçebilmesi için esnafa yönelik acil destek paketlerinin devreye alınması gerektiğini vurguladı.

 

Oral, “Genel olarak KGF Desteği, Tarımsal Üretim ve Tarıma Dayalı İmalata Destek, Direk Nakdi Destek, Faizsiz Kredi Ertelenmesi, Faizsiz Yeni Kredi, Vergi ve SGK Prim Borçlarının Silinmesi, Kamuya Mal ve Hizmet Sağlayan Firmaların Ödemelerinin Acil Yapılması, Cafe ve Restoran Hizmeti Veren İşletmelerimizin Kontrollü Açılması. Bu başlıklarda verilecek destekler işletmelerimiz için can suyu niteliğindedir. Taleplerimizi asla geri çevirmeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na destekleri için şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. İHA

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.