Erzurum Haber Girişi : 25 Kasım 2016 16:00

Psikolog Aylin Özkan: Erkek ve kadın eşit değildir

Psikolog Aylin Özkan: Erkek ve kadın eşit değildir
Psikolog Aylin Özkan, söylemleri ile ezber bozdu, "istatistiklere inanmıyorum" dedi, kadın ve erkeğin eşit olmadığını belirterek, "Her şeyden önce hormonal dengeleri farklıdır" açıklaması yaptı.
Erzurumajans-Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) bünyesinde faaliyet sürdüren Avrupa Birliği Merkezi koordinatörlüğü tarafından "Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü" kapsamında "Şiddete karşı kadının güçlendirilmesi ve hakları" konulu bilgilendirici seminer düzenlendi. 

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi tarafından "Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü" kapsamında Psikolog Aylin Özkan, "Şiddete karşı kadının güçlendirilmesi ve hakları" konulu bilgilendirici seminer verdi. ETSO Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda verilen seminere ETSO Genel Sekreteri Av. Harun Delibaş, AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Elifnur Terzioğlu, Yönetim Kurulu Vekil Yardımcısı Hasan Akal ve gazeteciler katıldı.

"İnsan hakları eşitse neden kadın hakları ayrılsın"

Şiddete karşı kadının güçlendirilmesi ve hakları konulu seminerde bilgiler veren Psikolog Aylin Özkan, "Şiddete eğilimli olan kişiler tüm insanlığa şiddet gösteren figürlerdir. Kadına şiddet gösteren bir bireyin erkeğe de çocuğa da şiddet gösterdiği eş zamanlıdır. Kaldı ki insan haklarından söz eden bir toplum olarak özellikle biz Türk kadınları daha çok sesimizi yükseltiyoruz. İnsan hakları eşitse neden kadın hakları ayrılsın. Ama maalesef kişilik yapılanmamızın Türkiye'de sağlıksız olması bazı nedenlerden dolayı kaygan zemindedir. Kadına yönelik şiddet git gide bariz bir şekilde görülmeye başlandı. Şiddet sadece fiziksel şiddet demek değildir. Fiziksel, psikolojik ve cinsel şiddetler günden güne hızla artıyor. Bunun nedeni ise modern çağa ayak uyduran kadına geçit vermeyen erkeklerdir." diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.