Eğitim Haber Girişi : 10 Kasım 2017 17:20

Rektör Çomaklı: Disiplinlerarası işbirliklerine önem veriyoruz

Rektör Çomaklı: Disiplinlerarası işbirliklerine önem veriyoruz
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı fakülte, bölüm ve birim ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.
Erzurumajans-Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı fakülte, bölüm ve birim ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

İlahiyat, Eczacılık, Radyoloji, Ortopedi, Acil, Üroloji ve Kadın Doğum birimlerinde incelemelerde bulunan Rektör Çomaklı, birim yöneticileri ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Atatürk Üniversitesinin Erzurum'un marka değeri ile gelişimine önemli ölçüde katkı sağladığını belirten Rektör Çomaklı: "Bu sorumluluğun bilincinde olarak sportif, sosyal ve bilimsel yatırımlar yapıyor, bu yatırımları başarıya dönüştürüyoruz. Yeni dönemde öğrencilerin, akademisyenlerin ve çalışanların öğrenim, öğretim, çalışma ve yaşam kalitelerini üst seviyeye çıkartmak için projeler hazırlıyor, bu doğrultuda adımlar atıyoruz. Disiplinlerarası işbirlikleri yaparak birimlerimizin birbirleri ile daha sağlıklı iletişim kurmalarını sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Atatürk Üniversitesinin kuruluşundan bu yana toplumun gelişimine katkı sağlamayı kendine misyon edindiğini ve onun da ötesinde daha yaşanılabilir bir dünya için çalışmayı ilke edinen bir eğitim-öğretim kurumu olduğunu belirten Çomaklı: "Türkiye'nin en köklü fakültelerine sahip olan üniversitemiz, sağlık alanında yaptığı çalışmalarla da adından sık sık söz ettiriyor. Bölgenin sağlık yükünü önemli ölçüde hafifleten hastanemiz, en yeni teknoloji cihazları ile donatılmış olarak sağlık alanında büyük hizmetler vermeye devam ediyor" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.