Erzurum Haber Girişi : 07 Aralık 2011 14:20

Sokak köpeklerine battaniyeli koruma

Sokak köpeklerine battaniyeli koruma
Sibirya soğuklarının yaşandığı ve hava sıcaklığının eksi 25 dereceye düştüğü Erzurum`da, sahipsiz sokak köpekleri üşümemeleri için battaniye ile ısıtılıyor.
Erzurum Ajans-Sibirya soğuklarının yaşandığı ve hava sıcaklığının eksi 25 dereceye düştüğü Erzurum`da, sahipsiz sokak köpekleri üşümemeleri için battaniye ile ısıtılıyor.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, başıboş köpeklerin Sibirya soğuklarında üşümemesi için harekete geçti. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Daire Başkanlığı`na bağlı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi`nde geçici olarak barındırılan sahipsiz köpekler, üşümemeleri için sıcak ızgara ve üzerine serilen battaniyelerde yaşıyor. Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi`nde bulunan 147 köpek ve kediden, dışarıda kalan köpeklerin üşümemesi için belediye köpeklerin altına battaniye serdi.

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi`nden sorumlu Veteriner Hekim Yusuf Koskanç, şiddetli soğuklarda köpeklerin üşümemesi için battaniyeli ızgara sistemini hayata geçirdiklerini söyledi. Merkezde kapalı mekanların alttan ısıtmalı olduğunu, ancak dışarıda çitteki kulübelerde yaşayan köpeklerin üşümemesi için sıcak ızgara ve battaniye uygulamasına geçtiklerini kaydeden Koskanç, "Bakımevi ve rehabilitasyon merkezinde 155 hayvan var. Kategorilere ayrılmış hayvanların burada geçici bakımını yapmaktayız.
Buraya gelen hasta hayvanlar, tedavi edilip ya da kısırlaştırıldıktan sonra alındıkları ortama bırakılmakta. Erzurum, Sibirya soğuklarını yaşıyor, biz de bu soğuklarda tedbir olarak hayvanların üşümemesi için battaniyeli sistem geliştirdik. İçeri alanlar dolu, dışarıdakilerin de üşümemesi için kulübe yaptırdık, içlerinde ızgara var. Izgaraların üzerlerine battaniye koyduk. Erzurum`da eksi 30 dereceye varan soğukları yaşıyoruz biz bu hayvanları soğuktan muhafaza etmek için kulübe ve battaniyeli ızgara
s
istemi geliştirdik. Kulübe ve dışarıda bu battaniyeli altlıklarda yaşıyorlar. Bu şekilde hayvanları soğuktan muhafaza etmiş oluyoruz" diye konuştu. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.