Erzurum Haber Girişi : 05 Haziran 2023 12:49

Tiryakiler kötü haber!

Tiryakiler kötü haber!
PM grubunda sigara fiyatlarına 5'er lira zam yapıldı. Grubun en ucuz sigarası 37 TL'ye yükselirken, en pahalı sigara ise 43 TL oldu. Yıl sonuna kadar sigaraya 5 TL'lik bir zam daha yapılması bekleniyor.

Sigara tiryakileri yeni haftaya keyif kaçıracak bir haberle başlayacak. PM grubunda sigara fiyatlarına 5'er lira zam yapıldı. Grubun en ucuz sigarası 37 TL'ye yükselirken, en pahalı sigara ise 43 TL oldu. Yıl sonuna kadar sigaraya 5 TL'lik bir zam daha yapılması bekleniyor.

 

PM grubu sigaralarına yeni haftada büyük bir zam geldi. Grubun tüm sigaralarına yapılan 5 TL'lik zam gece yarısından itibaren fiyatlara yansıtıldı.

 

 

Sigara fiyatlarına yapılan zam sonrası PM grubunun en ucuz sigarası 37 TL, en pahalısı ise 43 TL oldu. PM grubuna yönelik en son zam 15 Ocak tarihinde gelmişti.

 

PM grubuna yönelik zammın ardından diğer sigara gruplarında da fiyat artışı yaşanacağını belirten Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, rekabet kanunu gereği tüm firmaların aynı gün zam kararı açıklayamadığını belirtti.

 

Öte yandan kulislerde konuşulan iddiaya göre enflasyon oranına göre düşük kalan sigara zamları nedeniyle yıl sonuna kadar sigaraya 5 TL'lik bir zam daha yapılması bekleniyor. Kaynak/Pusula