Sağlık Haber Girişi : 09 Ağustos 2023 12:59

Tortum hastane morgunda ilginç olay... Cenazemiz koktu!

Tortum hastane morgunda ilginç olay... Cenazemiz koktu!
Tortum'da hayatını kaybeden Metin Taş'ın cenazesi bir gün sonra defnedilmek üzere ilçe hastane morguna kaldırıldı. Bir sonraki gün cenazeyi teslim almak için gelen yakınları morgun soğutucularının çalışmadığını ve cenazenin şişip koktuğunu iddia etti.

Tortum’un Alapınar köyünde hayatını kaybeden Metin Taş’ın cenazesi bir gün sonra defnedilmek üzere ilçe hastane morguna kaldırıldı.  Taş’ın cansız bedeni yaklaşık 36 saat morgda bekletildi. Cenaze sahipleri hastane morgunun soğutucularının çalışmadığı için cenazenin şişip koktuğunu iddia etti. Sağlık İl Müdürlüğü soruşturma başlattı.

 

 

Erzurum’un Tortum ilçesi Alapınar Köyü'nde vefat eden Metin Taş’ın cenazesi, şehir dışındaki akrabalarının cenaze törenine yetişmesi için ilçe hastanesinin morguna kaldırıldı. Yaklaşık 36 saat sonra akrabaların gelmesiyle birlikte Taş’ın cenaze namazı kılınarak defnedildi. Ancak hastane morgunda soğutucuların çalışmadığı öne sürülerek defin esnasında cenazenin kokarak, şiştiği iddia edildi.

 

Tortum’daki cenaze namazına katılan Gazeteci Öztürk Akkök, sosyal medya hesabından sorunu dile getirerek, “ Rahmetlinin defin esnasında cemaat kokudan rahatsız oldu. Cenaze sahipleri törene katılan ilçe kaymakamı ve belediye başkanına rahatsızlıklarını ifade ettiler” dedi.

 

Soruşturma açıldı

 

Konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık il Müdürü Gürsel Bedir ise, “Morg gayet normal çalışıyor, ilgili cenazenin morga alındığı zaman da çalışıyordu, teslim edilirken de. Bu cenazeyle beraber başka bir cenaze daha vardı morgda. Arkadaşlar bu gün 15.20 sularında her iki cenazeyi de sahiplerine teslim ettiler. Söz konusu cenazenin sahipleri de morgun düzgün çalıştığını, herhangi bir arıza durumunun olmadığını, cenazeyi teslim ederken de alırken de morgda her hangi anormal bir durumun olmadığını teyit ediyorlar. Kim cenazesini çalışmayan morga teslim eder? Cenaze yakınları cenazeyi verirken de alırken de morga bizzat giriyorlar. Morg normal çalışıyor. Bir sorun yok. Sizler bir konudan muzdaripseniz bunu aydınlatmak, açıklığa kavuşturmak, varsa bir sorun onu çözmek bizim boynumuzun borcudur. Olaya ilişkin soruşturma açıldı” ifadelerini kullandı.

 

Cenaze 36 Saat bekledi

 

Olaya ilişkin bir açıklamada Tortum Alapınar Mahalle Muhtarı Mahmut Kuş’tan geldi. İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir’e yanlış bilgi verildiğini ifade eden Muhtar Kuş, “Cenaze morgda 36 saat kaldı, maalesef soğutucuları açmamışlar ve bu durumla karşılaştık” diye konuştu. Kaynak/Pusula

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.