İlçeler Haber Girişi : 02 Eylül 2013 20:43

Tortum'da Cihanlı Yayla Camisi hizmete açıldı

Tortum'da Cihanlı Yayla Camisi hizmete açıldı
Tortum ilçesine bağlı Şenyurt beldesi Cihanlı mahallesinde bulunan Yayla Camisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Erzurumajans-Tortum ilçesine bağlı Şenyurt beldesi Cihanlı mahallesinde bulunan Yayla Camisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış merasimine Tortum İlçe Müftüsü Celal Büyük, Erzurum İl Müftü vekili Abdurrahman Kotan, Yakutiye Müftüsü Osman Yazıcı, Şenyurt Belediye Başkanı Ali Ahlar, Diyanet İşleri Başkanlığı Hukuk Müşaviri Mevlit Akyürek, Diyanet İşleri Başkanlığı Baş Müfettişlerinden Cavit Yıldız ve Cihanlı Köyünden olup dışarıda görev yapan bir çok ilçe Müftüsü ve din görevlileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Kur'an Kursu Öğreticisi Rahmi Çörek'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından açılış konuşmasını yapan Tortum Müftüsü Celal Büyük, camilerin önemine dikkat çekerek, "Camilerimiz birlik ve beraberliğimizin en önemli göstergeleridir. Tevhit dini olan İslam, müntesiplerinin de birliğine ve beraberliğine büyük önem vermektedir. Bunun yeri de camilerimizdir. Bu sebeple 2 bin 500 rakımlı bu yaylada zor şartlarda bu caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederim." dedi.

Programa katılan hafızları Kur'ân-i kerim tilavetleri ve ilahi-kaside sunumlarının ardından program, İl Müftü vekili Abdurahman Kotan'ın yaptığı dua ile program sona erdi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.