Siyaset Haber Girişi : 12 Şubat 2024 15:10

Uçar: Çılgın projem şehri Mehmet Sekmen'den kurtarmak!

Uçar: Çılgın projem şehri Mehmet Sekmen'den kurtarmak!
İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Canan Uçar, belediyenin borcu nedeniyle kendisini yalancılıkla suçlayan Mehmet Sekmen için "Nasıl bir insicam bozulması yaşıyor ki, beni yalancılıkla itham ediyor" dedi.

Projelerini sıralayan Uçar, “Çılgın projem şehri Mehmet Sekmen’den kurtarmaktır" dedi.

BÜYÜKŞEHİR DOĞRU YÖNETİLMİYOR

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Erzurum’a gelerek Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıkladığı Canan Uçar, projelerini paylaştı.

 

Slayt eşliğinde projelerinin sunumunu yapan İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, Büyükşehir Belediyesinin doğru yönetilmemesi nedeni ile aday olduğunun altını çizdi.

 

Uçar, belediyenin borç miktarı hakkında kendisini yalancılıkla suçlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e de şöyle yanıt verdi.

 

“Sayın Başkan, Millî Görüş geleneğinden geliyor. Millî Görüş geleneğinde kadına hürmet vardır benim bildiğim kadarıyla. Nasıl bir insicam bozulması yaşıyor ki yalancılıkla bizi itham ediyor. Mevcut borcun 15 milyar değil 2 milyar civarı olduğunu söylüyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesinin borcunu bu şehirde her kez konuşuyor, yalnızca Canan Uçar’ın açıklamalarından mı duydunuz? Mahallelerde, kahvelerde, AK Parti teşkilatında hatta il başkanlığının raporlarıyla AK Parti Genel Merkezi’nde konuşuluyor mu? Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı benim şahsımda Erzurum’a, vatandaşa, herkese yalancı demiştir. Bir özür bekliyorum, şahsım adına değil. Kendisine Erzurum adına yalancılığı ziyadesiyle iade ediyorum” dedi.

 

 

TÜCCAR BELEDİYE BAŞKANIYMIŞ!

 

Belediyenin vergi borçlarına karşı arazi vermesini de eleştiren Uçar, “Vergi borcuna sebep 100 küsur dönüm araziyi parsel parsel verdi. Nene Hatun tarafında, Ilıca tarafında. Kimin malını kime veriyor? Tüccar belediye başkanıymış. Bir programda öyle söylemiş. Ben tüccar belediye başkanı olmaktan Allah’a sığınırım. Belediye başkanlığı makamı hizmet makamıdır. Ticaretinizi belediye başkanlığınızı bitirdikten sonra yapınız. Erzurum Kalesi’nin önündeki Palen ve bankanın manzarasına bakıyorum içim acıyor. Hemen önünde borca karşılık verdiği dükkânları görüyoruz. Tüccar belediye başkanı, icra dosyalarıyla belediyeyi muhatap ediyor. Bari tüccarlığını doğru yapsa, basiretli tüccar borcunu düzgün öder, icralık olmaz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Çılgın projelerim var 19 Şubat 2024 15:01

  Ben mucidim, çılgın projelerim var, ekonomistim, hep birlikte uçacağız. :)

 • Ali er 14 Şubat 2024 01:51

  Bende Canan diyorum Erzurumlular önce can sonra Canan der. Sekmen artık usandırdı burası Ermeni toprağı değil 200 senelik tarihi yoncalık semtini benzinlik yapmaya hakkınız yok. Orasıda bir tarihi eserdi temelli şehre mal olmuş bir yer benzin istasyonu yapanları kınıyorum. Erzurum rantiye değildir. 3 5 çalı çırpı dikerek 1 2 tane uyduruk gibi yol yaparak uydur kaydır belediyecilik oynanıyor. Siz bunları gidip kartalda yapın burada böyle pis işler istemiyoruz. Tarihi diye evleri yıkıyorsunuz ama tarihi yoncalğı benzinlik yapıyorsunuz bunu sizin tarih anlayışınız. Baştan sonra tezat.

 • özdemir 13 Şubat 2024 08:16

  Sekmenin belediyeciliğini beğeniyorumda Canan hanımda doğru söylemiş yani :)))

 • Mucizelere kaldık Rabbim 12 Şubat 2024 22:37

  Bir mucize olsa da bir sefer de Canan Hanım kazansa ne olurdu yani, Belediye başkanlığı da tek adamlık kıvamına geldi belli ki artık

 • Cevdet orhan ,EBB ye genel sekreter veya Eski ye genel müdür 12 Şubat 2024 21:17

  Sekmen in yaptığı her olumsuz işte beraber olduğu , aziziyenin anasını ağlatan M Cevdet orhana makam verecek. Her bahse varım. Yoksa hırszılık dosyalarını anasın tiwitirda değil kendi tiwitirinda paylaşacak.

 • Ali er 12 Şubat 2024 17:48

  Erzurum?un has kızı Canan hanıma yapılan iftirayı kınıyorum. Bir bayana yalancı diyen birisi belediye başkanı olamaz derhal özür dilemelidir