Erzurum Haber Girişi : 10 Ocak 2019 18:15

Vali Memiş’ten Üç Kümbetler Projesine destek

Vali Memiş’ten Üç Kümbetler Projesine destek
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, basın mensuplarına kahvaltı veren Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum kalesi, Üç Kümbetler ve Ulu Caminin bulunduğu alanın Erzurum’un Sultanahmet’i olacağını söyledi.
Erzurumajans-10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, basın mensuplarına kahvaltı veren Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum kalesi, Üç Kümbetler ve Ulu Caminin bulunduğu alanın Erzurum’un Sultanahmet’i olacağını söyledi.

Yakutiye Belediyesi’nce yürütülen üç kümbetler projesinden övgü ile bahseden Vali Memiş, örnek göstererek Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'ta teşekkür etti. Vali Memiş, “Dileğim bu projenin sürdürülmesi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte bu projeyi inceledik. Her türlü desteği aldık. Bu projenin içinde olduğu, bir Millet bahçesi projesi gerçekleştirmeliyiz" dedi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Burak 01 Ocak 1970 02:00

    Tamamı Ali Korkut'un projeleri ve başarısıdır.İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız da cumartesi günü geldiğinde kendisinin yeniden adaylığını açıklayacak ve Ali Korkut'u çekemeyen, bypass etmek isteyenlerin oyununu bozacaktır. Bir zamanların berduş yatağı olan kale civarının yeni halinin mimarı olan bu başarılı belediye başkanının şehrin önde gelen yöneticilerinin sırf çekememezliği yüzünden yeniden aday gösterilmemesi ihtimali, bunun sebebini merak edecek olan Sayın Cumhurbaşkanımızın da ilgisini çekebilir.