• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 10 Eylül 2021 12:43

Ağustos'ta, 130 trafiz kazası!

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı Ağustos ayında gerçekleşen trafik kazası istatistiklerini açıkladı. 

ERZURUM AJANS - Berhiv Hatice Diler / Erzurum'da geçtiğimiz ağustos ayında meydana gelen 130 trafik kazasında 258 kişi yaralandı.

 

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiğine göre, Erzurum'da geçtiğimiz ağustos ayında 130 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken, 258 kişi yaralandı.

 

 

Kentte geçen ay içerisinde gerçekleşen maddi hasarlı trafik kazası ise 183 olarak kayıtlara geçti.

 

 

Erzurum'da Ocak-Ağustos ayları arasında ise 741 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana gelirken, bin 338 de maddi hasarlı kaza gerçekleşti. Bu kazalar sonucunda 12 kişi hayatını kaybederken, bin 312 kişi de yaralandı. 

 

 

Trafik kazalarında en sık görülen sürücü hatalarının ise araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek olduğu kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.