Ekonomi Düzenleme Tarihi : 10 Eylül 2020 18:13 Haber Girişi : 10 Eylül 2020 18:17

Altın fiyatları 2021'de ne olur?

Altın fiyatları konusunda yaşanan hareketlilik nedeniyle herkes altın fiyatları ne olacak sorusuna yanıt arıyor.

Erzurumajans-Altın fiyatları konusunda yaşanan hareketlilik nedeniyle herkes altın fiyatları ne olacak sorusuna yanıt arıyor. Bu noktada analistlerin görüşlerini merak eden yatırımcılar ve vatandaşlar özellikle 2021 yılı için altın ne kadar yükselecek sorusunu soruyor. Australia & New Zealand Banking Group, altın fiyatlarının gelecek yıl 2,300 dolar seviyesine yükselebileceği tahmininde bulundu.

 

Australia & New Zealand Banking Group Ltd. (ANZ), altın fiyatlarının önümüzdeki yıl ons başına 2,300 dolar seviyesine çıkabileceği tahmininde bulundu.


Kurum, fiyatlarda son dönemde görülen geri çekilmenin kısa ömürlü olduğunu ve altının halen cazip bir yatırım olduğunu belirtti.

 

Banka, bol para arzının, düşük faiz oranlarının ve makro belirsizliğin altın yatırımlarını desteklemesi gerektiğini kaydetti.

 

ANZ, "Fiziki talep toparlanıyor, bu nedenle altın fiyatlarının gelecek yıl ons başına 2,300 dolar seviyesine ulaştığını görebiliriz" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.