• AKTAŞ
Siyaset Haber Girişi : 18 Mayıs 2021 17:16

"Arap ülkelerinin sessizliğini kınıyorum"

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında siyonist İsrail'in zulmünü anlatıp, insanlık düşmanı bu yapıya destek veren sözde müslüman Arap ülkelerine ilişkin tepkilerini paylaştı.

ERZURUM AJANS - İsrail'in zulüm üzerine inşa edilmiş bir yapı olduğunu vurgulayan Milletvekili Aydemir, ‘Mescid-i Aksa tıpkı Ayasofya gibi özgür bir secde zemini olacaktır" dedi.

 

Basın toplantısında, vefatının 4. Yıldönümünde İbrahim Erkal’ rahmetle anarak milli duruşunu paylaşan Milletvekili Aydemir, İsrail zulmüne sessiz kalan sahte sanatçıları tel’in etti. Milletvekili Aydemir, ‘Türkiye'deki sanatçılardan yüksek perdeden ses veren duyuyor musunuz’ diye sordu.

 

Muhalefete tepki

 

Muhalefetin sosyal ve ekonomik meselelere yaklaşımını eleştiren Milletvekili Aydemir, CHP’nin bir taraftan mazlumlara ağıt yakarken, öbür yanda yegane projesinin HDP’yi iktidara taşımak, terörle mücadeleyi bitirmek, ekonomiyi IMF’ye teslim ve dış politikada eski teslimiyetçi hale dönmek olduğunu kaydetti.

 

‘İsrail’in terörize bir yapısı var’

 

AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi, Milletvekili Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki göstererek "Akrep niye ısırdı demeyeceksiniz, akrebin fıtratında var, ısırır. 'İsrail bunu niye yapıyor?' yapısında bunun var. Kan emmek, kan dökmek bu devletin yapısında var, çünkü terörize bir zemini var bu devletin. Devlet derken bile irkiliyorum, utanıyorum." dedi.

 

Arap Ülkelerinin Sessiz Tavrına Tepki

 

Arap ülkelerinin tavrını da eleştiren Milletvekili Aydemir, "O çocukların kanına girerken böylesine fütursuz davranmasının arkasında yatan temel sebeplerden birisi, İslam ülkelerinin, Müslüman ülkelerin, nüfusu Müslüman olup sözüm ona idarecilerde kendilerini Müslüman etiketiyle tarif ederken aslında tam da İsrail'in yelkenlerine rüzgar taşıyan ülkelerin maharetidir.’ diye konuştu.

 

‘Böyle bir rezalet olamaz’

 

Milletvekili Aydemir, ‘Birleşik Arap Emirlikleri, gözü aydın olsun. Bu kadar Müslüman kanının dökülmesinde onların parmağı var. Onlarla beraber hareket eden kim varsa, -Arap ülkeleri için söylüyorum- hepsi bu katliamın ortağı olmuşlardır. Bir Müslüman olarak kınıyorum. Bunlar, İsrail'den zerre kadar farkı olmayan ülkelerdir. Orada yaşayan insanları söylemiyorum ama oraları yönetenler, İsrail ile beraber o Gazze'deki masum yavruların kanında parmağı olanlardır. 2 yaşındaki Muhammed'in kanında onların parmağı var. Bu katliamın baş sorumlusu onlardır, o Arap ülkeleridir. Onları telin ediyorum. Bir Müslüman olarak onlardan utandığımı, hicap duyduğumu burada kayıt altına alıyorum. Yazıklar olsun. Böyle bir rezalet olmaz." İHA

 

 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Olgun H.Armutcu 04 Haziran 2021 21:55

  Erzurum şehrinin sorunlarını çözmediğiniz ilgi göstermediğini için bende sizi kınıyorum.Akp döneminde en çok gerileyen şehirden başı çekiyor Erzurum ama siz kına yakıyorsunuz...kınıyorsunuz...

 • Ragıp Tüzün 22 Mayıs 2021 00:05

  Arap ülkeleride ne üzülmüşlerdir şimdi.

 • Taha Tuglular 21 Mayıs 2021 11:30

  Sayın Editör,bu sitede yayınlanan"10.000? Ayakkabi"yorumunu yayinlamissinizda buraya yazdığım yorumu neden yayınlanmadıniz?Sebebini yazınız da bilelim.

 • TahaTuglular 20 Mayıs 2021 21:06

  Sayın editör bu yazıya bit yorum yazmıştım.Neden yayınlanmadı?