Türkiye Haber Girişi : 19 Mayıs 2024 15:39

Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlanıyor

Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlanıyor
İspir Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, 19 Mayıs coşkusunu yaşadı.
Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlanıyor

19 Mayıs Genç ve Spor Bayramı Erzurum’da düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

 

Cumhuriyet Caddesinde düzenlenen kortej yürüyüşünün ardından Havuzbaşı kent meydanında yapılan programla kutlamalara devam edildi. Çifte Minareli Medrese önünden başlayan kortej yürüyüşüne ilgi yoğundu.

 

 

Kent meydanında düzenlenen törende konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Levent Çakmur, hafta boyunca yapılan etkinliklerden bahsederek yaşanan coşkuyu aktardı. Sporcuların gösterisinin ardından il protokolü meydanda açılan sergiyi gezdi. Bu arada Emniyet Müdürü Kadir Yırtar Kızılay’ın açtığı stantta kan bağışında bulundu.

 

 

İspir'de de Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu ilçede yaptıkları yürüyüşle herkese yaşattı. 

 

 

Ellerinde Türk devletlerinin bayraklarıyla ilçe merkezinde tur atan öğrenciler çeşitli marş ve sloganlarla 105. yıla yakışır bir etkinlikte bulundu. Okul idaresi ve öğretmenlerinin de katıldığı yürüyüşe vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. HABER MERKEZİ 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • bozkurt 24 Mayıs 2024 12:19

    helal olsun ispir mtal öğrencilerine