Erzurum Haber Girişi : 01 Haziran 2021 20:00

Başkan Sekmen tüm desteğini çekti

BB Erzurumspor'un Onursal Başkanı ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen takım küme düştükten sonra 'elini çek' diye yapılan eleştiriler sonrası artık Erzurumspor'a destek vermeyeceğini hevesli olan kişilerin görevi üstlenebileceğini söyledi

ERZURUM AJANS - Süper Lig’i 40 puanla 18.sırada tamamlayarak küme düşen BB Erzurumspor’da sular durulmuyor. Takımın en büyük destekçisi olarak bilinen Onursal Başkan ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen takım küme düştüğü günden berri sosyal medya hesaplarından ‘takımdan elini çek’ diye sertçe eleştiriliyordu.

 

“Artık yeter, hevesli olanlar istediği görevi üstlenebilir”
Eleştirilere karşı açıklamalarda bulunan Sekmen, artık Erzurumspor’a destek vermeyeceklerini ve isteyen kişilerin istediği görevi üstlenebileceğini ifade ederek, “7 yıldır Erzurumspor’a büyük destekler verdik fakat bu sezon yaşananlar şunu gösteriyor ki, biz sanki destek vermeye mecburuz. Birileri eleştirmeye başladı ben de artık yeter dedim. Geçen yıl biz üst yapıyla değil altyapıyla uğraşacağız demiştik. Şimdi altyapıyı da serbest bırakıyorum. Benim şu anda takımda yetkim yok, ilgi duyan arkadaşlar gelsinler üstlensinler. Güzel imkanlar sunsunlar bakalım kim neler yapacak. Bu kulübe yapmış olduğumuz manevi ve fiziki desteklerin ne kadar olduğunu göreceğiz. İnsanlar elindeki nimetin değerini bilmezler. Ne kadar hizmet sunduğumuzun farkında değiller. Yıllarca bu takım amatörde oynamış veya 3. Lig'de mücadele etmiş. 20 yıl hasret çekmişler biz peş peşe o ligden Süper Lig'e taşıdık bu takımı. 1. Lig bile başarı bu takım bir zamanlar mahalle takımlarıyla maç yapıyordu. Hevesli arkadaşlar gelip üstlensinler neler yapacaklar hep birlikte görelim” dedi.

 

 

“Erzurumspor’dan Büyükşehir Belediyesi ibaresini çıkartacağız”

Ayrıca Sekmen, artık Erzurumspor’un isminde Büyükşehir Belediyesi unvanınında olmayacağını kaydederek, “Erzurumspor’dan Büyükşehir Belediyesi ibaresini çıkartacağız. Artık bu unvanın olmamasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Kongre kararını da şu anki yöneticilerin değerlendirmelerinin daha doğru olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Erzurum sporlu 03 Haziran 2021 09:46

  Çok iyi yönetiliyorduysa bu takım niye küme düştü demekki sadece bilbordlara resim astırmakla olmuyormuş kimse cebinden para vermedi Erzurumun parası

 • Nesim Yılmaz 02 Haziran 2021 23:06

  Kendi cebinden ne harcadın merak ediyorum. Bu milletin parasıydı zaten. Sen iyi mütahitlik yaptın. Bir daha oy yok akp ye.

 • Yavuz 02 Haziran 2021 22:08

  Şükürler olsun..... birde Erzurumdan gitsen erzurumun cebindende elini çeksen kurban kesecez vatandaş olarak...ogünleri saborsızlıkla bekliyoruz sana oy versiğim elim kırılsın sekmAnnnnn

 • Muhammet Sefa ay 02 Haziran 2021 20:29

  Sen dirla sanki babanin parasını verdin hele secim olsun sen goreceksin

 • Ferhat Dadaş 02 Haziran 2021 14:49

  Zaten Seni tekrar belediye başkanı yapmakla hata ettik. Erzurum sporda olsan ne olur olmasan ne olur. Can Erzurum'un makus tarihi bi değişmedi gitti.

 • HASAN DİLER 02 Haziran 2021 11:44

  öyle anlatıyorki sanki babasının parasını dağıtmış benim paramla bana hava atıyor belediyede bizim erzurumsporda sen sadece hasbelkader gelensin sen ve ekibini hiç kimse erzurum ve sporda istemiyor düştüğü yerden elbette kalkar.

 • çırçırlı 02 Haziran 2021 10:34

  Sayın Başkan ERZURUMSPOR seninle var olmadı, sensizde yok olmayacaktır.

 • Cem V. Kara 01 Haziran 2021 22:21

  Olan beslediğin taraftar gruplarına oldu. Kaldılar mı ortada. Hem sormazlar mı adama ?o nasıl destek ki bu şehrin kaynaklarını 55 milyon lira borç olarak bırakıyorsun?? Baktın son dönemim Erzurum spor Avrupa kupası bile oynasa benim 2023 ten sonra burda Başkan olmam zor. E malum başkan olmadığın yerde Erzurum da duarabilmen imkansız. Nerden mi biliyorum? Başkanlık sıfatın bitsin havuzbaşından Tebriz kapıya kadar yürüyerek gitde görelim. Mesela önceki başkan küçükler yapamadı. Kaçtı.

 • Metin 01 Haziran 2021 20:36

  Erdoğan seçimde seni aday göstersin de sen gör kim kimden hangi ünvanı söküyor. O belediye de bu şehrin, o takım da bu şehrin. Babanın parasını mu veriyorsun da hava atıyorsun? Yallah Tuzla?ya!