• AKTAŞ
Bölge Haber Girişi : 19 Ekim 2017 22:00

Bayburt'ta Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Bayburt'ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Erzurumajans-19 Ekim Muhtarlar Günü tüm yurtta olduğu gibi Bayburt'ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler kapsamında Bayburt Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Okumuş ve yönetim kurulu üyeleri Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Memiş konuklarına çalışmalarında başarı temennisinde bulundu. Kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı Belediye Başkan Mete Memiş'e teşekkür eden Muhtarlar Derneği Başkanı Okumuş ve yönetim kurulu üyeleri ise çalışmalarında başarılar dileyerek çiçek takdim ettiler.

Ziyaretlerin ardından etkinlikler kapsamında Bayburt Valiliğince öğretmen evinde düzenlenen programa geçildi. Bayburt protokolünün de yer aldığı programda kürsüye çıkan Belediye Başkanı Mete Memiş muhtarlık müessesinin önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

''Muhtarlar mahallelerin, köyün, kentin ve bizlerin hem duyan kulağı hem de gören gözüdür. Biz ancak sizleri dinlersek sizlerle bir arada olabilirsek mahallemizi, köyümüzü, kentimizi geliştirebiliriz. Mahallemizdeki, köyümüzdeki, kentimizdeki sorunlara, oradaki insanlara ancak sizlerin vasıtasıyla ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Belli dönemlerde muhtarlarımızla bir araya geliyoruz ama belediye başkanı olduğumuz için köy muhtarlarımızla çok fazla iletişim halinde olamıyoruz. Dediğim gibi biz yine de şehrimizi bir bütün olarak görüyoruz. Merkez belediye olarak köylerimize yapabileceklerimizi yapıyoruz.''

İstişarelerimiz devam ediyor

"Öncelikle sizleri değerlendiren, sizleri onurlandıran, dolayısıyla bizleri de onurlandırmış olan sayın cumhurbaşkanımıza çok çok teşekkür ediyor, şükranlarımı arz ediyorum. Çünkü muhtarlarımızın ne kadar önemli olduğunu sayın cumhurbaşkanımız bizlere gösterdiler. Biz de merkezi inşa ediyorken, kentleştiriyorken muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Onların talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz."

Çalışma alanlarımızı gezmenizi istiyorum

Muhtarlardan Bayburt'taki çalışma alanlarını gezmelerini de isteyen Başkan Mete Memiş ''Ben sizlerden Bayburt merkezde alt yapı çalışmalarından sonra yapılan yol ve kaldırım çalışmalarımızı görmenizi istiyorum. Zahmet olmazsa dernek başkanımızla birlikte buraları gezin. Özellikle hem merkezi ilgilendiren hem de bütün köylerimizi ilgilendiren ilk etabının yapımı devam eden Tarım Yerleşkesi projemizi, Güneş Enerjisi Santralimizi ve yapılan diğer projeleri sizlerle birlikte gezmek isterim. Bundan memnun olurum. Bu vesile ile bu çalışmaların şehrimize kazandırılmasında, şehrimizin bu çalışmaları bir an önce hayata geçirmesi noktasında emeğini ve katkısını esirgemeyen Maliye Bakanımız Naci Ağbal Bey'e de şahsım ve şehrim adına teşekkürlerimi arz ediyorum'' ifadelerini kullandı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.