Bölge Haber Girişi : 07 Nisan 2011 14:53

Cihaner yaka paça götürülmüş!..

Cihaner yaka paça götürülmüş!..
Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.

Erzurum Ajans-Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Cihaner görüntülerle ilgili 'Tam bir alçaklıktır. Seçim öncesi beni yıpratmaya çalışıyorlar. İmamın Ordusu saldırıyor herhalde'' dedi.

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in adliyedeki makam odasında gözaltına alınmasıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Gazeteci Kemal Özdemir’in Timaş yayınlarından çıkacak olan “Ergenekon Fay Hattında Erzincan” adlı kitabında Cihaner’in 16 Şubat 2010’da Erzincan Adliyesi’ndeki makam odasında, Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararıyla gözaltına alınmasına dair daha önce yayımlanmamış fotoğraflar da yer aldı. Kitapta anlatıldığına göre İlhan Cihaner, gözaltına alınacağını öğrenince Savcı Şanal’a bu karara direneceğini, gözaltına alınmayı kabul etmeyeceğini söylüyor.

Kitapta Cihaner’in gözaltına alındığı sırada Özel Yetkili Erzurum Savcısı Osman Şanal’la girdiği diyaloglar da yer alıyor.

- Şanal: Sizi de yanımızda götüreceğiz.

- Cihaner: Götüremeyeceksiniz, direneceğim, zor kullanacaksınız.

- Şanal: Bu doğru bir davranış olmaz sizin açınızdan.

- Cihaner: Çok doğru olur.

- Şanal: Mahkeme kararı ile geldik buraya.

- Cihaner: O karar da yanlış, uygulanamaz.

- Şanal: Düşünceniz böyle olabilir, onu değiştirme durumunda değiliz, o düşünce içinde olabilirsiniz, isterseniz okuyun, siz de inceleyin.

- Cihaner: Evrakta sahtecilik, iftira ve tehdit... Ne için bunlar?

- Şanal: Anlatacağız.

- Cihaner: Hukuk dışı bu, fiziken direneceğim. Bunu yapamazsınız, ne yaptığınızın farkında değilsiniz.

- Şanal: Mahkeme kararını uyguluyoruz.

- Cihaner: Eşkıya gibi davranıyorsunuz.

- Şanal: Eşkıya gibi davranmıyoruz, şu anda oturuyoruz, bakın karşılıklı.

- Cihaner: Eşkıya illa ki elindeki kılıçla, silahla olmaz. Eşkıyanın değişik şekilleri vardır.

- Şanal: Farkındaysanız az önce ifade ettim, polemik yapmak doğru değil. Biz hukukun gereği neyse onu yapmak için buradayız. Kişisel bir şey söz konusu bile olamaz.

- Cihaner: Kesinlikle öyle birşey var.

- Şanal: Biz işimizi yapacağız, sizi de yanımızda götüreceğiz.

- Cihaner: Götüremeyeceksiniz, direneceğim, zor kullanacaksınız.

İKİSİ DE ADAY ADAYI

Cihaner’in makam odasında yapılan aramaya ve gözaltı işlemlerine nezaret eden Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Günbey, görevinden istifa ederek Ak Parti’den Erzurum milletvekili aday adayı oldu. İlhan Cihaner ise CHP’den milletvekili aday adayı olmuştu.

CİHANER: TAM BİR ALÇAKLIK!

Eski Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner bugün basına yansıyan "gözaltına alındığı an" başlıklı görüntülerle ilgili konuştu; "Görüntüler tam bir alçaklıktır. Seçim öncesi beni yıpratmaya çalışıyorlar" dedi.

Cihaner, "Bizim elimizde olmayan bu görüntülerin nasıl belli yazarlara servis edildi. Üzerinde durulması gereken bu. Ben orada sokak kabadayısı değilim. Hukuk dışı saldırı var diye kontrolümü kaybedecek değildim" diye konuştu.

İlhan Cihaner, "Bu görüntülerin içeriği hiçbirşey ifade etmiyor. Beni sevenleri üzüyor sadece. Yayınlanma zamanı çok belli" ifadelerini kullandı.

"Bana müdahale edenlerden biri Cumhuriyet Savcısıymış. Bunu bilseydim maliyeti ne olursa olsun ben de ona sert karşılık verirdim. Yoksa polislerin ideolojisi belli" dedi.

Cihaner ayrıca, görüntülerin yayınlanma zamanının ve yayınlandığı yerlerin 'malum' olduğunu belirtti.

ÖZEL SORGU ODASI VAR MI?

Cihaner, 'özel bir sorgu' odası olduğuna ilişkin iddialara da yanıt verdi ve "En komik ve en aptalca iddialardan biri bu. O adliye benim tapulu malum değil. O sorgu odası hala orada. İfade alma yönetmeliğine göre, savcılık katında bir gizli oda olmaz. O odanın anahtarı da bende değil" dedi.

"Şu ana kadar hiçbir gizli belge saklamadım. Bunlar maksatlı sladırılar, dikkate alınacak şeyler değil" diyen İlhan Cihaner, Şöyle diyelim: İmamın Ordusu saldırıyor herhalde. Yakında Cihaner'in gözü ela değil, kahverengi gibi şeyler çıkacak, ilkokulda yaptıklarımız çıkacak galiba..." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.