Erzurum Haber Girişi : 13 Ocak 2022 14:15

Cumhurbaşkanına ileteceğim!

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, şehrin en önemli sorunlarından birine dikkat çekti. Külünk: "Erzurum'da uçak sefer sayıları artırılmalıdır, uçak bilet ücretleri düşük olmalıdır" dedi. 

ERZURUM AJANS - Erzurum AK Parti Milletvekillerinin daha önce hiç bir şekilde gündemine almadıkları uçak seferleri konusuna, nihayet ses çıkaran bir AK Partili oldu.

 

Daha önce defalarca masaya yatırılan konuyu, AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk tekrar gündeme getirdi. AK Partili Erzurum Vekillerin konu ile ilgili hiç bir girişimde bulunmadığı sorunu, AK Partili Külünk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ileteceğini bildirdi. 


Erzurum’da İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen “Merkez Güç Yolunda Türkiye – Küresel Şahlanış” konulu söyleşi programına Metin Külünk, Murat Bahadır Akkoyunlu ve Kazım Yurdakul konuşmacı olarak katıldı. 


Programda konuşan AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, Erzurum'da yaşanan uçak seferi problemine değindi. Erzurum'un kış turizmi şehri olduğunu hatırlatan AK Partili Metin Külünk Türk Hava Yolları'nın Erzurum için azaltılan seferlerine dikkat çekti. Konu ile ilgili 'haklısınız' diyen Külünk,  durumu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ileteceğini bildirdi. 


“Bu konuda ısrarcı olacağım!"

 
Sabah geldiği Erzurum'a akşam dönemediğini söyleyen Külünk, "Türk Hava Yolları ile ilgili de hassasiyeti de her seferinde ifade edeceğim. Buradan bir kez daha söylüyorum. Haklısınız! Bu konuda ısrarcı olacağım. Erzurum madem bölge şehri, madem büyükşehir ve turizm şehri… Uçak sefer sayıları artırılmalıdır, uçak bilet ücretleri daha düşük olmalıdır. İlk MKYK toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımıza konuyu ileteceğim. 'Ben sabah Erzurum'a gittim ama akşam dönemedim, sebebi de Türk Hava Yolları seferleri bitirmiş Erzurum'da' diyeceğim. Sizlere selamları var, hürmetlerini arz ediyorlar diyeceğim" dedi. 


 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Sorgulayan 13 Ocak 2022 18:25

    Stadyum konusunda söylesin.

  • Vatan dadaş 13 Ocak 2022 17:59

    Siz yeni farkına vardınız değerli gazetecimiz onur bey yıllardır dile getiriyor

  • nihat özdemir 13 Ocak 2022 15:06

    Bizim vekiller uyumaya devam etsinler. Nasıl olsa vip den gelip gidiyorlar, korumalar arkalarında.