İlçeler Haber Girişi : 02 Mart 2014 14:12

Ekmek parası için ölüme meydan okuyorlar

35 yıldır çatı ustalığı yapan İsmail Yılmaz ve Yunus Altınsoy, mesleklerini sürdürmek ve ekmek parası kazanmak için adeta ölüme meydan okuyorlar.
Erzurumajans-35 yıldır çatı ustalığı yapan İsmail Yılmaz ve Yunus Altınsoy, mesleklerini sürdürmek ve ekmek parası kazanmak için adeta ölüme meydan okuyorlar.

Oltu'da birçok binaya çatı yapan İsmail Yılmaz ile Yunus Altınsoy, çok katlı binalarda hiçbir emniyet tedbiri almadan ekmek parası kazanmak için ölüm riskini bile göze alıyor.
Bazı zamanlar yerden 20 metre yüksekte çalışmak zorunda kaldıklarını dile getiren çatı ustaları Yılmaz ve Altınsoy, "Mesleğimizin çok zor ve tehlikeli olduğunu bizlerde biliyoruz. Kendimizce tedbir almaya çalışıyoruz. Ancak ekmek parası işte. Başka bir işimiz yok. Çoluk çocuğumuzun karnını doyurabilmek için günlük 50-60 TL'ye yerden metrelerce yukarıda çalışmak zorundayız." dediler.

Yaptıkları işin oldukça tehlikeli olduğunu bildikleri halde başka çarelerinin olmadığını aktaran çatı ustaları en küçük ihmalde ölümle burun buruna kalabileceklerinin de farkındalar.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.