• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 21 Ocak 2021 13:00

Erzurum Öğretmenevi can simidi oldu

Pandemi döneminde bir çok otelin kapanmasıyla kentte konaklama ihtiyacını Öğretmenevi karşıladı.

Erzurumajans-Güvenli turizm belgesi sahibi olan Erzurum öğretmenevi, hijyen kurallarına harfiyen uygulayarak kente gelen misafirin adeta can simidi oldu. Şehirde birçok otelin hizmet vermemesi nedeniyle sağlık ve turizm şehri konumunda bulunan Erzurum’a şehir dışından gelen kişiler konaklama noktasında sıkıntı çekmeye başladılar.

 

 

HES KODUYLA GİRİŞ YAPILIYOR


Erzurum öğretmenevi aldığı salgın tedbirleri ve HES uygulamaları ile kapılarını kente gelen misafirlere açtı. Her gününü dolu dolu geçiren öğretmenevi şehirde konaklama sıkıntısını da ortadan kaldırmayı başardı.

 

 

KENT EKONOMİSİNE KATKI


Erzurum Öğretmenevi, hiçbir çalışanını da yine salgın döneminde mağdur etmedi. Sadece otel kısmını çalıştıran ve salgın kuralları noktasında 7/24 mesai yapan öğretmenevi şehrin ekonomisine de bir nebzede olsa katkı yaptı.

 

 

HİJYEN KURALLARI ÜST SEVİYEDE


Erzurum Öğretmenevi yetkilileri yaptıkları açıklamada, amaçlarının şehre gelen misafirlerin zor durumda kalmamaları noktasında gayret gösterdiklerini söyledi. Salgın nedeniyle şehirde konaklama noktasında birçok otelin hizmet verememesi, bu nedenle şehre gelen misafirlerin rahat konaklaması için kapılarını açtığını ifade eden yetkililer, “Hem şehirde konaklama ihtiyacını giderdik, hem de çalışanlarımızı mağdur etmedik. Planlı bir şekilde çalışma sistemimizi işlettik. Bütün hijyen kurallarına uyduk. Misafirlerimizin kaldığı odalar her gün dezenfekte edildi. Otele gelen misafirlerin HES kontrolleri yapılarak ateşleri ölçülerek konuk edildiler. Sabah kahvaltıları yine bütün hijyen kurallarına uyularak yapıldı. Çalışanlarımız, otel kat görevlilerimiz maske, mesafe ve hijyen kurallarını hiç ihmal etmediler. İdare olarak bizlerde salgın noktasında, misafirlerimizin rahatı konusunda gerekli hassasiyet gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz” diye konuştular.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.