Erzurum Haber Girişi : 30 Ocak 2024 10:51

Erzurum Valiliği uyardı!

Erzurum Valiliği uyardı!
Erzurum Valiliği son günlerde yaşanan dolandırıcılık vakaları için vatandaşları uyardı. Çeşitli kurumlar adına arayarak bağış ve yardım kampanyası talebinde bulunanlara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Erzurum Valiliği dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Bu kapsamda Valilik vatandaşları uyararak mesaj yayımladı.

 

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kıymetli hemşehrilerimiz bazı şahısların Erzurum Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı adına aradığını söyleyerek vatandaşlarımızdan kişisel bilgilerini istediği, çeşitli gerekçelerle resmi kurumlar adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulundukları tespit edilmiştir.

 

 

İhbarda bulunun!

 

Herhangi bir kamu kurumunun ya da yöneticisinin adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemlerle sizden kişisel bilgilerinizi isteyen veya yardım adı altında para toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar etmeyiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulununuz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.