• AKTAŞ
Erzurum Düzenleme Tarihi : 13 Ekim 2020 14:31 Haber Girişi : 13 Ekim 2020 14:36

Geç oldu güç olmadı!

Ne zamandan beridir şu Ali Ravi Caddesi'ni Kayakyolu'na bağlayacak olan yolun açılmasını istiyor, bekliyorum.

Erzurumajans-Vedat Refayeli-Çok sevdiğin bir yemek yapılıyordur ya bazen, akşam olsa da eve gidip yesem dediğin. Ya da güzel bir haber bekliyorsundur telefonda, bir an önce gelsin diye beklediğin. Galiba benim bu haberi veriyor olmam da ona benziyor.

 

Ne zamandan beridir şu Ali Ravi Caddesi’ni Kayakyolu’na bağlayacak olan yolun açılmasını istiyor, bekliyorum. Ben Kırmacı’da oturuyorum, benimle ilgisi yok elbette ama Kayakyolu’nda oturanların yerine koydum kendimi hep. Bu yol açılsa ne iyi olur diye. Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları Müdürlüğü elbirliği etti, bir buçuk aylık bir çalışma neticesinde o tünelin ışığı nihayet görüldü.

 

Dün baktım, Karayollarının bahçe duvarı yıkılmış, açılacak yeni yol görünüyor artık. Geç kalmış bir hizmetti aslında. Yıllarca boşuna beklenmişti. Duygulandım bir an. Sormayın niye, neden diye artık. Bilhassa Yenişehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan bu yol, bazı eksik alt yapı çalışmaları yüzünden ay sonunda hizmete girecek. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı ile konuştum dün, bir kilometreyi bulan yeni yolun açılması için geri sayıma başlandığı müjdesini verdi. Ne diyeyim, keşke bu köşede hep böyle şeyler yazıp, çizsem diyorum. İnanılmaz mutluyum şu anda o satırları yazarken. Bu arada o yolun yapım ve yönetiminde emeği geçen herkese, ama herkese bin teşekkür.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Yetkin Aydın 13 Ekim 2020 21:58

    Bir Erzurum lu olarak gurur duydum yeni görev yerinde Kazasız belasız hayırlı görevler diliyorum saygılarımla

  • Doktor 13 Ekim 2020 20:47

    O kavşağa alt geçit yapılmadan yolun açılması o bölgede felç olan trafiği daha da perişan edecektir diye düşünüyorum.