Siyaset Düzenleme Tarihi : 16 Mart 2024 13:00 Haber Girişi : 15 Mart 2024 12:10

İYİ Partili Uçar: Bir şehri böyle satıyor

İYİ Partili Uçar: Bir şehri böyle satıyor
İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, belediyenin sattığı arazi ve gayrimenkul listesini 'Sekmen padişahın satış fermanı' başlıklı afişlerle vinçlere astı. Uçar, "Şehrimizi parsel parsel sattı, satmaya da devam ediyor" dedi.
İYİ Partili Uçar: Bir şehri böyle satıyor

Vinçleri borca mahsuben verilen yeşil alan önüne getirdi

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarıyla ilgili yaptığı açıklamalarla Başkan Mehmet Sekmen’in yalancılıkla suçladığı İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, belediyenin sattığı tüm gayrimenkul ve arazilerin listesini yayınladı.

 

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Sayıştay raporlarına göre, borçlanma sınırını aşmış bir belediye olduğunu ifade eden Uçar, “Burası yeşil alan, burada ağaçlar var, park var. Burayı borca mahsuben önce parsellere böldü, ondan sonra ticari alan akaryakıt istasyonu yaptı. Burası normalde depremde toplanma alanıdır. Parsel parsel böldü ve borca mahsuben burayı da sattı. Kendisine niye bu kadar borç var sayın başkan diye sorulduğu zaman Erzurum Büyükşehir’in küçümsenemeyecek bir mal varlığı var diyor. Ama borcun miktarı hakkında bir cevap vermiyor” diye konuştu.

 

 

Erzurum borçlanma sınırını aştı

 

Belediye’nin açık kaynaklarından temin ettiği verilerle konuşan Uçar, “13 Aralık’ta Büyükşehir Belediye vekiliyle Belediye Meclisi toplandı. Gündem maddesi, Büyükşehir’in Kazım Karabekir vergi dairesine ve Aziziye vergi dairesine olan borçları için mahsuplaşmasıydı. Ve bu karar şöyle bir durum yapıldı; Müdürge, Kavak ve Ilıca’da bulunan 180 dönüm arazi vergi borçlarına verildi. Ne kadar borç kaldı, ne kadar daha mahsuplaşılacak bilmiyoruz. Sadece kendisine aitmiş gibi Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin taşınmazlarını, arsalarını, iş yerini borca karşılık olarak insanlara veriyor ve satıyor” şeklinde konuştu.

 

 

"Erzurumlunun hakkını verecek"

 

Başkan Mehmet Sekmen’in bir yılda ödediği faiz miktarının 180 milyon lira olduğunun altını çizen Uçar, “Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan personelin 1 yıllık maaşı 107 milyon lira yani çalışanlarının yüzde 75’ine ödediğinin fazlasını faiz olarak ödedi. Sevgili Erzurumlular bu konuları sizin vicdanınıza bırakıyorum. Şunu söylemek istiyorum; Erzurum gırtlağına kadar borca batmış bir Büyükşehir Belediyesidir” dedi.

 

 

Göreve geldiğinde belediyenin arsalarını Erzurumluların kullanımına açacağını dile getiren İYİ Partili Uçar,   “Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum zaman, Erzurum’un arsasını, yeşil alanını Erzurumluların kullanımına açacağım. Böyle satışlar olmayacak. Çocuklarımızın geleceğinin satılmasın izin vermeyin, karar verirken bunu göz önünde bulundurun” dedi. HABER MERKEZİ 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • dvt 18 Mart 2024 11:18

  Bunlar aslında bilinen şeyler ama medya ellerinde olduğu için kimseler duymadan el altından halledildi hele başka bir parti bunları yerinde olsa neler olmuştu neler... Bunların amacı hizmet değil keselerini doldurmak

 • Serhat 16 Mart 2024 23:56

  25 yıllık akp liyim bu seçimde erzurum için canan hanımı tercih edecem. Ve tüm emekliler canan hanımı tercih edecek

 • nihat özdemir 16 Mart 2024 15:02

  Erzurum muhalefet görsün. canan hanım helal olsun. :)))

 • Ali er 15 Mart 2024 16:46

  Erzurum?un her kim ki arsasını satıyorsa Allah bu ramazan günü belasını versin. Erzurum?a hizmet etmeye geldik diyip arsa arazisini satmaya bunudur hizmet. Haram olsun. Kimin malını satıyorsunuz. Yarın ceketinizi alıp gideceksiniz Erzurum umrunuzda bile değil.