• AKTAŞ
Sağlık Haber Girişi : 12 Eylül 2021 00:39

Koronavirüste son durum!

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin yeni korona virüs tablosu açıklandı.

ERZURUM AJANS- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 259 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 22 bin 923’de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

 

 

11 Eylül'de açıklanan 24 saatlik verilere göre 22 bin 923 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 259 oldu. Bir günde toplam 314 bin 046 test yapılırken, iyileşen hasta sayısı 30 bin 144 olarak kaydedildi. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda, aşılama verilerine de yer verildi. En az 1 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye'de 1. doz aşılama ortalama yüzde 82,83 oldu. 2. doz ortalaması yüzde 64,70 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 101 milyon 454 bin 754'e yükseldi.

 

 

 

 

“Aşılamada ilk sırada Muğla var”

 

 

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,3 ile Türkiye'de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla'yı Edirne, Kilis, Çanakkale, Tekirdağ, Yalova, Amasya, Aydın, Balıkesir, Antalya takip etti.

 

 

“En düşük aşılama Gümüşhane”

 

 

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 63,8 ile Türkiye'de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Gümüşhane'yi sırasıyla Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bingöl, Muş, Siirt, Bayburt ve Bitlis takip etti.

 


Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Vaka sayımız 22.923. Can kaybımız 259. Vefat sayılarının azalması; tedbirlere herkesin birlikte - düzenli uymasına, tam doz aşı oranının hızla artmasına bağlı. Yayılımı ve sonuçlarını böyle durdurabiliriz. Her yeni gün, salgın şartlarından geri dönüşü olmayan adımlar atmalıyız” dedi.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Taha Tuğlular 12 Eylül 2021 12:17

    Bu ülke sahipsiz. Ülke yandı,kimse sahip çıkmadı.Pandemi oldu,hala bugüne kadar tedbir alınmadı, alınmıyor. Danimarka nüfusunun yüzde 80' inini aşıladı,toplumsal bağışıklığı sağladı, her tarafı açtı. Bizde ise daha yüzde 42, iki doz aşılanmış,her taraf al açık,toplumsal bağışıklık sağlanamadı. Haritadaki mavi renk doğru değil. Bu tek doz aşı olanları gösteriyor.Yalan söylediler,rakamları gizliyorlar, milleti aldatıyorlar. En az 6 aylık bir kapanma yapıp tedbir alsalardi Bugün bunları yaşamayacaktik. Tabii ki tam kapansa yapsalar para verecekler,para yok. Ülkeyi yiyip bitirdiler. 19 yılda,2 trilyon, 234 milyar dolar vergi topladılar nereye gitti bu paralar.MB' nin 40 milyar dolar ihtiyat akçesini,75 milyar dolar özelleştirme yi bitirdiler. Ülke halen 500 milyar dolar borçlu. Şu anda bu ülke dışarıdaki faiz lobilerinden yüksek faizle borç alıp yaşayan bir ülke durumunda. Çünkü üretimi bitirdiler.Elde bir şey kalmadı. Ama yardakcilara göre Ülke çok iyi. Daha nasil vaka artmasın. Bu ülke sahipsiz. Allah bu ülkeye savaş ve kıtlık vermesin, yoksa namus,din ve bağımsızlığımız yok olur. Bu konuda dış edelim.Amin,Amin.