Türkiye Haber Girişi : 11 Temmuz 2023 11:29

Naci Görür'den yeni uyarı! 'Vakit geçirmeden kurulmalı'

Naci Görür'den yeni uyarı! 'Vakit geçirmeden kurulmalı'
Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan sel ve heyelanlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Görür, vakit geçirilmeden Afet Bakanlığı kurulması çağrısında bulundu.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Karadeniz Bölgesi’nde yaşanan sel ve heyelanlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Görür, vakit geçirilmeden Afet Bakanlığı kurulması çağrısında bulundu.

 

Deprem tahminleriyle gündeme gelen Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Karadeniz'de etkili olan sel felaketi ve heyelan sonrası sosyal medya hesabından kritik bir çağrıda bulundu.

 

 

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Karadeniz’de etkili olan kuvvetli yağışların sel ve heyelanların ardından sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı. Görür, mevcut teknolojik imkanlarla bu tür afetlerin önüne geçilebileceğini ifade etti.

 

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yaşanan sel ve heyelanlarla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak yetkililere çağrıda bulundu.

 

Görür paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 

“Zonguldak dahil Karadeniz Bölgesinde sel ve heyelan büyük zarar veriyormuş. Bugünkü teknoloji ile deprem, heyelan ve su baskınlarına karşı etkin önlemler alınabilir. Çare afet dirençli kentlerdir (deprem, sel, heyelan, vb). Vakit geçirmeden bir Afet Bakanlığı kurulmalıdır. Liyakatlı kadrolarla kurulan, belli bir bütçesi olan, belirli plan ve hedefleri olan bu bakanlık ülkemizde insanlarımızın can güvenliğini sağlayacaktır.” Kaynak/Pusula

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.