İlçeler Haber Girişi : 13 Aralık 2017 19:00

Narman'da Kudüs tepkisi

Erzurum'un Narman ilçesinde, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkent olarak tanıması kararı Kuran Kardeşliği Derneği üyeleri ve vatandaşlar tarafından protesto edildi.
Erzurumajans-Erzurum'un Narman ilçesinde, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkent olarak tanıması kararı Kuran Kardeşliği Derneği üyeleri ve vatandaşlar tarafından protesto edildi.

İlçe Merkez Cami önünden başlayan yürüyüş Narman Belediye Başkanlığı önünde sona erdi. Belediye Başkanlığı önünde konuşma yapan Kuran Kardeşliği Derneği Başkanı Mustafa Altunok, gelişmeler karşısında bütün olup Müslümanların bir araya gelmesi ve ortak güç oluşturması gerektiğini söyledi.

Altunok, "Bildiğiniz gibi bundan birkaç gün önce Amerika denilen katil devletin Trump denilen zalim başkanı yani çağımızın bu yeni Firâvun'u, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu ve bunu devlet olarak tanıyacaklarını söyledi. Şöyle ki mesele her ne kadar kendi içinde bağımsız olarak zannedilse de, oysaki özünde tamamıyla ülkemize yönelik bir hamledir. Neden mi diyorsunuz? Çünkü bu konuda en hassas olan toplum her zaman olduğu gibi bu millettir. Ki sergilemiş olduğu tepkiden asla vazgeçmeyecektir Rabbimiz bir âyetin mealinde 'mü'minler ancak kardeştirler' diye buyurmaktadır. Peygamberimizin ise bir hadisin meâlinde 'müslüman müslümanın kardeşidir' dediği rivayet edilmektedir. Alla(c.c.), bölünüp parçalanmanın hiçbir çeşidine müsâde etmemektedir. O yüzden müslümanlar tüm farklı yönlerini bir kenara atıp artık birlik içinde hareket etmelidir." dedi.

Yapılan yürüyüş ve konuşmaların ardından grup sessizce dağıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.