Erzurum Haber Girişi : 21 Aralık 2021 10:37

UYAFA CUP 2023 Erzurum'da

Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, "Erzurum organizasyonlarda oldukça tecrübeli. Bu Turnuvayı da başarıyla yaparız" dedi.

ERZURUM AJANS - Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) U12 Yaş Mini Dünya Kupası Erzurum’da düzenlenecek. UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek, Öztürk’e 25 numaralı forma hediye etti.

 

Ankara, Diyarbakır, Sarıkamış, Şanlıurfa, İzmir, Antalya'nın talip olduğu UYAFA CUP’a Erzurum ev sahipliği yapacak. Erzurum’da yapılması kesinleşen UYAFA CUP’un kurmayları Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile bir araya gelerek organizasyon için fikir alışverişinde bulundular.


Amaç yetenekleri keşfetmek


Kırsal kesimdeki yetenekli çocukların umudu olan Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) yeni bir organizasyon için kolları sıvadı.


On üç yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren UYAFA, şimdi de ATFF Avrupa Futbol Federasyonunun desteği ile UYAFA 2022 U12 Yaş World Cup’ı Türkiye’de düzenleyecek. Erzurum'un ev sahipliği yapacağı organizasyon, 25-31 Mayıs 2023’de gerçekeleşecek. 


Sporun olduğu her yerde varız


Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Yüksek İrtifa Sahalarının ve kendi kurumlarına ait yüksek irtifa sahalarının ‘Mini Dünya Kupası’ için ideal olduğunu söyledi. “Sporun olduğu her yerde varız” diyen Öztürk, organizasyon tecrübesine sahip Erzurum’un UYAFA CUP’u da başarıyla yapacak güce sahip olduğunu ifade etti.


Öztürk’e forma hediye etti


Bu arada GSİM’ye yapılan ziyaretin ardından UYAFA Yönetim Kurulu Genel Başkanı Özcan Şimşek, ve UYAFA heyeti Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’e 25 numaralı forma hediye etti.


Ziyarette UYFA CUP 2023 Koordinatörü Ali Güney, UYAFA Teknik Koordinatörü Nazım Saraçoğlu, UYAFA Erzurum Koordinatörü Derya Saatçioğlu ve UYAFA Hukuk Danışmanı Av. Selim Mesut Atılgan da yer aldı.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.