• AKTAŞ
Ekonomi Haber Girişi : 01 Aralık 2011 16:00

2012`de asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu`nun ilk toplantısından sonuç çıkmazken Bakan Çelik asgari ücret ve memur maaş zammıyla ilgili açıklama yaptı
Erzurum Ajans-Asgari Ücret Tespit Komisyonu`nun ilk toplantısından sonuç çıkmazken Bakan Çelik asgari ücret ve memur maaş zammıyla ilgili açıklama yaptı

Asgari ücrette zam pazarlığı başladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2012`de uygulanacak asgari ücreti belirlemek için toplandı. Ancak ilk toplantıdan karar çıkmadı.

4 milyona yakın Asgari ücretlinin gözü kulağı Ankara`daydı...

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2012 yılının asgari ücretini belirlemek için toplandı. İşçileri Türk-İş, işvereni ise TİSK`in temsil ettiği toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlık etti. Çelik, "Başta işçilerimizin geçim şartları olmak üzere, etkilediği tüm şartların komisyon tarafından dikkate alınarak, çalışma barışına olumlu katkıda bulunacak, ülkemizin şartlarına uygun bir asgari ücretin tespit edilmesini bakan olarak, bakanlık olarak temenni ediyoruz" dedi.

Programda Zam Oranı Yüzde 3 Artı 3 Olarak Öngörülüyor

Hükümetin 2012 yılı ekonomi programına göre asgari ücrette yüzde 3 artı 3 artış yapılması öngörülüyor.

İşçiler, asgari ücretin belirlenmesinde en düşük devlet memuru aylığının gözönüne alınmasını, işveren ise artışların makul seviyelerde olmasını talep etti.

Asgari ücretteki zam pazarlığında ilk toplantıdan karar çıkmadı. Görüşmeler 15 Aralık`taki ikinci toplantı ile devam edecek.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.